KIŞ DÖNEMİ ELEGANT AVRUPA (Flex)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

KIŞ DÖNEMİ ELEGANT AVRUPA (Flex)

, İstanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    İsviçre
  • Alt Kategori :
    Elegant Avrupa Turları, Yurtdışı Turları
  • Süre :
    8 Gün
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

KIŞ DÖNEMİ ELEGANT AVRUPA (Flex) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

—   Türk Hava Yolları ile İstanbul(IST) – Nice (NCE) / Cenevre (GVA) – İstanbul (IST) parkurunda uçak bileti,

—   Havalimanı vergileri,

—   3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar, 

—   Alan/otel/alan transferleri,

—   Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri, 

—   Lozan, Cenevre, Montrö, Bern, Freiburg, Zurich, Lugano, Milano, Como, Nice panoramik tur

—   Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

—  Otel vergileri,  

—  Turist Şehir vergileri.

—  TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

—   Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 Euro ), 

—   Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro),

—   Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

—   Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 

—   Müze ve ören yerleri girişleri, 

—   İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

Tur Programı

ELEGANT AVRUPA (Flex) FRANSA & İTALYA & İSVİÇRE & ALMANYA Lozan – Cenevre – Montrö – Bern – Frei
1.Gün                    İSTANBUL – LOZAN – MONTRÖ – CENEVRE

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalin’de Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz check-in ve pasaport işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. (Uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir)  Türk Hava Yolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 09.15’de Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.30’da varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile, ulusal tarihimizdeki öneminin yanında, ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biri olan Lozan’a geçiyoruz. Lozan Antlaşmasının yapıldığı Borivage Otel, Uşi Şatosu, Olimpiyat Müzesi yapacağımız panaromik tur esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Sonra ki durağımız yine Ulusal tarihimizden çok iyi bildiğimiz, kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzelliklerinin yanında müzik dünyası için de önemli bir şehir Montrö. Hayatının son döneminde çalışmalarını burada sürdürmüş olan Freddy Mercury’nin heykeli, Montrö kasabası göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Leman gölü içinde bulunan Chillion kalesi’ni görüp ve Cenevre’ye hareket ediyoruz. Varışımızda yağacağımız şehir tıurumuz esnasında Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. (Lozan, Montrö, Cenevre ve Chillion turları panaromik olarak düzenlenmektedir.)

 

2.Gün                    CENEVRE  (Elegant Alp’ler)

Kahvatının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Elegant Alp’ler (90 Euro). İlk olarak Alplerin çatısı olarak anılan, Avrupa’nın en yüksek dağı Chamonix Mont Blanca geçiyoruz. Dünya’ nın en iyi 10 kayak merkezinden birisi olarak gösterilen Chamonix, ilk kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmıştır. Eski şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz hava koşullarına bağlı olarak ve ekstra ücret ödeyerek teleferik ile zirveye ye çıkabilir. Ardından “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’e geçiyoruz. “Mavi Göl” adıyla anılan Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini de panoramik olarak göreceğimiz, Thiou Nehri üzerindeki bu büyüleyici şehirdeki turumuz sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

3.Gün                     CENEVRE – (Alp Köyleri - Peynir ve Çikolata Fabrikaları) – BERN – ALSACE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Alsace bölgesine doğru hareket ediyoruz. Yol üzeri arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Alp Köyleri – Peynir ve Çikolata Fabrikası (50 Euro). 2014 yılında İsviçre’nin en güzel köyü seçilmiş, dünyaca ünlü gravyer peynirinin anavatanı Gruyeres, arnavut kaldırımlı sokakları ve kartpostalı çağrıştıran evleriyle sizi adeta Ortaçağ'a yolculuğa çıkarıyor. Bölgede ziyaret edeceğimiz Peynir fabrikası’nda dünyaca ünlü İsviçre peynirlerinden alabilirsiniz. Ardından Çikolata Fabrikası ile ünlü Broc köyüne geçiyoruz, yol üzerinde Gruyeres Şatosunu panaromik olarak görecek, Çikolata fabrikasında biri birinden özel İsviçre çikolatalarının nasıl yapıldığını gözlemleyip, pek çok çeşit çikolatalardan alışveriş yapma imkanını bulacaksınız. Sonra ki durağımız İsviçre’nin başkenti, aynı anda ülkenin en büyük dördüncü kenti Bern. Burada yapacağımız şehir turu sonrasında Alsace bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

4.Gün                    ALSACE – FREİBURG – (Alsace Kombi) – ALSACE  

Kahvaltının ardından Almanya’nın en çok güneş alan şehri Freiburg’a geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek olan Alsace Kombi turu (75 Euro). Fransız & Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde yapacağımız turumuz esnasında; Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Masal diyarı Colmar kentine geçecek; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki renga renk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre bir çok lezzetli yiyecekler hem de bir çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Gezimin son durağı Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, parke döşeli yolları ve şirin kafeleri ile Riquewihr. Burada yapacağımız turumuzun ardından otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.

 

5.Gün                    ALSACE – ZURİH – (Luzern) – LUGANO – MİLANO

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Milano’ya hareket. Yolculuğumuz esnasında ilk olarak Zurih’e geçiyoruz. Zurih’de yapacağımız panaromik şehir turumuz esnasında; Fraumünster Kilisesi, Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü,  Saat Kulesi, eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse  görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Luzern turu (45 Euro.) İsviçre’nin gizli başkenti olarak anılan ve fiyord gölünün kıyısına kurulu olan Luzern, aynı zamanda Efsanevi halk kahramanı Wilhelm Tell’ in doğum yeridir. Aslan Anıtı, Kapellbrücke, Belediye Binası, Cizvit Kilisesi ile konser ve kongre merkezleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında İsviçre’nin Monte Carlo’su olarak bilinen Lugano gölünün kıyısındaki Lugano şehrinde kısa bir mola için hareket. Sonrasında Milano’ya geçiyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilmez sanat eserleriyle de öne çıkan Milano’da panaromik şehir turu. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer, dinlenmek üzere serbest saatler. 

 

6.Gün                     MİLANO – COMO – NİCE (Monaco & Monte Carlo)

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından Nice’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kendisiyle aynı adı taşıyan gölü ve Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como. Burada vereceğimiz mola sonrasında Nice’e geçiyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız panaromik şehir turu esnasında; Promenade des Anglais, Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro). Dünya’nın Vatikan’dan sonra en küçük ikinci bağımsız devleti Monaco prensliği Cote d’Azur bölgesinde yer almasının yanında, 19.yy sonlarında şehrin Paris’e demiryoluyla bağlanması ve zamanın Monako prensi III. Charles'ın (Carlo) 1856'da bir anonim şirkete verdiği izinle 1861'de açılan kumarhanenin etkisiyle dünya jet sosyetesinin ilgi odağı olmuş ve günümüzdeki refahına kavuşmuştur. Turumuzda Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunlarını, en güzel yamaçlarnı göreceğimiz bir yolculukla Monaco Prensliği’ne varıyor, Kraliyet saray bölgesi görüldükten sonra Monte Carlo’ya geçiyoruz. Burada ünlü casino’yu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı meydanda bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer.

 

7.Gün                 NİCE (Mega Cote’d Azur)

Tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Mega Cote’d Azur Turu (90 Euro). Turumuza Akdeniz’e tepeden bakan bir konumda bulunan, daracık Arnavut kaldırımlı sokakları, binaların etrafından fışkıran çiçekleri ile Picasso, Braque, Miro gibi sanatçılara ilham kaynağı olmuş şirin bir Orta Çağ köyü olan St Paul de Vence köyü ile başlıyoruz. Buradaki gezimizin ardından önceden bir balıkçı köyü iken, eşsiz güzelliği varlıklı Fransızların dikkatini çekmiş, ünlü film festivalinin de tanıtımına yaptığı katkının neticesinde günümüzde son derece zengin bir turizm şehrine dönüşmüş olan Cannes’i geziyoruz. Ardından Küçük Köprü ve Meydanları ile ünlü şirin kasabası Port Grimaud’u ziayret edip, Brigitte Bardot’nun ‘’Ve Tanrı Kadını Yarattı’’ filmi ile dünyaca üne kavuşan, zenginlerin uğrak yeri, körfezin kuzeryinde bulunan  St.Tropez’e geçiyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

8.Gün                    NİCE – İSTANBUL   

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından, rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer ve Türk Hava Yollarının TK 1814 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.05’de İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 14.50’de varış ve turumuzun sonu.