Sheraton Batumi Hotel Yılbaşı Özel 2 Gece 3 Gün

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Sheraton Batumi Hotel Yılbaşı Özel 2 Gece 3 Gün

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Gürcistan
 • Alt Kategori :
  Batum Turları, Gürcistan Turları, Uçaklı Turlar, Vizesiz Turlar, Yılbaşı Turları, Yurtdışı Turları
 • Süre :
  3 Gün
 • Vize :
  Pasaportsuz Kimlikle Geçiş
 • Kapasite :
  44

Batum'da Yılbaşı hareketliliği başladı. Tüm dünyada yeni yıl hazırlıklarına başlanırken Batum'da kendini göstermeye devam ediyor. Turlarımıza katılacak olan müşterilerimiz meydan'da yapılacak olan favai fişek gösterilerini izleyebilir Otellerimizin sunduğu gala yemeklerine ve eğlencelerine katılabilirler.

2,236 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Sheraton Batumi Hotel Yılbaşı Özel 2 Gece 3 Gün Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder
5* Sheraton Batumi Hotel
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
31/12/2019
2,236 TL
3,537 TL
2,236 TL
(1-6) 0 TL
(7-12) 1,118 TL
(1-6) 2,236 TL
(7-12) 559 TL
(1-6) 2,236 TL
(7-12) 2,236 TL

Fiyata Dahil Olanlar

Havalimanı-Otel-Havalimanı Transferler,

Seçilen Otellerde 2 Gece Konaklama,

Sabah Kahvaltıları,

Yılbaşı Gecesi Gala Yemeği ve Eğlence

Programda Belirtilen Turlar,

Zorunlu Seyahat Sigortası(Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

Laz Tour Bölge Tecrubesi...

Fiyata Dahil Olmayanlar

 Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 Tl ).

 Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri,( Alternatif Hopa uçuşlarından dolayı uçak biletlerini dileyen misafirlerimiz ofislerimizden temin edebilirler)

 

 

 

 

Tur Programı

Batum Turu Yılbaşı Özel - 2 Gece 3 Gün 

 

1. GÜN: BATUM

Batum Havalimanında Rehberimiz tarafından karşılama Batum'a hareket. Varışımızı takiben aracımız ile tercih etmiş oldugunuz otelimize hareket. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Otelimizde.

Dileyen misafirlerimize akşam saatlerinde sokakların aydınlatılması ile güzel bir görünüm oluşturan Batum gece turunu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunda ilk gezi yerimiz müzik ve ışığın muhteşem uyumu içerisinde hareket ettiği su dansını izleyeceğimiz Büyük Su Oyunları olacaktır. Su gösterisi sonrası farklı ve dikkat çekici yapılardan ters şişe şeklinde tasarlanmış Adalet Sarayı, ters bina şeklinde tasarlanan ters restaurant  (White Restaurant) gibi ilgimizi çekecek olan  yapıları gördükten sonra  Ali ve Nino’nun heykeline hareket ediyoruz. Burada rehberimizden Kurban Said tarafından kaleme alınmış Romeo ve Juliet’in tahtını alabilecek aşk hikayesini rehberimizden dinledikten sonra müzik ve ışığın muhteşem uyumu içerisindeki dansını izleyebileceğimiz şehir merkezinde yer alan Küçük Su Oyunlarındaki suyun dansını izliyor ve turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz.

2. GÜN: BATUM 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen Misafirlerimiz  Botanik bahçesi turumuza katılabilirler. Halk tarafından Mtsvane Kontshi  (Yeşil Burun) olarak bilinen Chakvi bölgesinde bulunan, 1900`lü yıllarda Rus botanikçi Krasnov tarafından kurulan dünyanın 2. Büyük Batum Botanik Bahçesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Batumski Botaniciski Sad gezisi sonrası otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen Misafirlerimiz Kaynağı Bayburt'dan gelen, Çoruh (Chorokhi) nehrinin üstünden geçip Gonio (Apsaros) Kalesine varıyoruz. Hz. İsa'nın 12 havarisinden biri olan Matta'nın mezarının bulunduğu bu kaleyi gördükten sonra Sovyet döneminde kullanılan atış poligonlarını panoramik olarak görüyoruz.  Ardından yöresel öğle yemeğimizi almak amacı ile otantik şarap evine (Adjarian Wine House) gidiyoruz. Yemek öncesi şarap yapımı hakkında bilgi aldıktan sonra, yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası eski dönemdeki Gürcü Kraliçesi Tamar Mepe’nin yaptırmış olduğu Makhuntseti Taş Köprüsü ve bir doğa harikası olan Makhuntseti Şelalesi geziyoruz. Gezilerimiz sonrası otele dönüş. Akşam verilecek Gala yemeği ve Yılbaşı eğlencesi için seçmiş olduğumuz otellerin programlarına katılım   Mutlu Yıllar...

3. GÜN: BATUM-HAVALİMANI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirleyeceği saatte Batum Havalimanı’na transfer ve turumuzun sonu. 

 

 

GÜMRÜK GEÇİŞLERİ HAKKINDA

*Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “Yeni Tip Biyometrik Kimlik Kartı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

* 1 Eylül 2019’dan itibaren Yeni Tip Biyometrik Kimlik kartı kullanılması gerekmektedir, Eski nüfus cüzdanı ile yurtdışına çıkış yapamamaktadırlar.

*Sarp sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir. Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.

*Herhangi bir sebeple Gürcistan’da 90 günden fazla kalmak isteyen ve oturma izni müracaatında bulunacak olan vatandaşlarımızın Gürcistan’a girişlerinde pasaport kullanmaları gerekmektedir.

*İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.

*Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.

*Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arzetmektedir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.

 

GÜMRÜK FORMALİTELERİ

4458 sayılı Gümrük Kanunun 167 nci maddesi, 07.07.2010-2010/659 ve 15.03.2011-2011/1546 tarihli-sayılı Bakanlar Kurulu Kararları ile değişik 2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki "4458 sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar, 19.04.2011 tarihli ve 2011/23 sayılı Genelge.

Yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyeti nedir?

Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro'yu geçmeyen eşya için uygulanır. Ancak, 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro olarak uygulanır.

Yolcu beraberinde getirilen Ek-9 sayılı liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşya için muafiyet nasıl uygulanır?

Yurda giriş yapan yolcuların Karar eki Ek-9 liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşyaya, yolcu beraberinde olmak kaydıyla, muafiyet tanınacaktır.

Tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünler için muafiyet hakkı karşısında yazılı miktarı aşmamak kaydıyla her bir ürün için ayrı ayrı kullanılabilir. Ayrıca, tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünlere ilişkin muafiyet hakkından, 18 yaşın altındaki yolcular faydalanamayacaktır.

Muafiyet kapsamındaki eşya tür ve miktarları şu şekildedir:

 

TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ

 

1- Sigaralar 600 adet ( 3 Karton )

2- Sigarillolar (her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar) 100 adet

3- Puro 50 adet

4- Kıyılmış tütün (200 yaprak sigara kağıdı ile) 250 gr.

5- Pipo tütünü 250 gr.

 

ALKOLLÜ ÜRÜNLER

1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt.

2- Alkol derecesi % 22’yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

 

KOZMETİK ÜRÜNLER

600 ml’yi aşmamak kaydıyla kolonya, parfüm, lavanta, esans veya losyon ile 5 adet cilt bakım ürünü ve makyaj malzemesi.

 

GIDA ÜRÜNLERİ

1- Çay 1 kg.

2- Çözülebilir hazır kahve 1 kg.

3- Kahve 1 kg.

4- Çikolata 1 kg.

5- Şekerden mamul yiyecek 1 kg.

İsteyen yolcular 1 kg çikolata veya 1 kg. şekerden mamul yiyecek haklarının tamamını yani 2 kg.lık hakkı söz konusu eşyadan sadece birisi için kullanabilirler.

Ulaşım

MINIBUSLER: 2010 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2006 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2010 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2010 model ve üzeri MERCEDES 403, Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.

LAZ TURZ.SEYAHAT ORG.TİC.LTD.ŞTİ.
 
DENİZBANK 
 
Vadesiz TL       1860 - 11241588-351    HOPA   TR53 0013 4000 0112 4158 8000 01                                     
Vadesiz USD   1860 - 11241588-352    HOPA   TR96 0013 4000 0112 4158 8000 03                  
Vadesiz EUR   1860 - 11241588-353    HOPA   TR69 0013 4000 0112 4158 8000 04               
 
 
 
 
AKBANK
 
Vadesiz TL      252 - 0081323     HOPA     TR44 0004 6002 5288 8000 0813 23               
Vadesiz USD  252 - 0081324     HOPA     TR65 0004 6002 5200 1000 0813 24
Vadesiz EUR  252 - 0081325     HOPA     TR15 0004 6002 5203 6000 0813 25
 
 
TEB
 
Vadesiz TL      290 - 26740150     HOPA    TR46 0003 2000 0000 0026 7401 50            
Vadesiz USD  290 - 26749934     HOPA    TR09 0003 2000 0000 0026 7499 34
Vadesiz EUR  290 - 26749935     HOPA     TR79 0003 2000 0000 0026 7499 35