Yılbaşı Batum Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Yılbaşı Batum Turu

, Trabzon Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Gürcistan
 • Alt Kategori :
  Batum Turları, Karadeniz Turları, Vizesiz Turlar, Yılbaşı Turları, Yurtdışı Turları
 • Süre :
  3 Gün
 • Kapasite :
  45
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Yılbaşı Batum Turu Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

*   Trabzon – Batum – Trabzon Ulaşım,

*   4* Otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama,

*   Özel tur araçları ile seyahat,

*   Profesyonel rehberlik hizmeti,

Fiyata Dahil Olmayanlar

*   Yemekler ve Yemeklerde alınacak Alkollü ve Alkolsüz içecekler,

*   Müze ve Ören Giriş Ücretleri,

*   Kişisel harcamalar,

*   Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

 

Tur Programı

Yılbaşı Batum Turu

KOMŞUDA YILBAŞI

 

30 Aralık 2018 Pazar 1.Gün:  Saat 11:00’da Trabzon Zorlu Grand Otel,  Saat 13:00  Rize Belediye Önü, Saat 15:00’de Hopa’da Vergi Dairesi Önünde bulunan müşterilerimiz ile buluşup Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Kimlikle geçişimizi tamamladıktan sonra şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhında Kral Andrew'in Aydınlanma yolu ismi verilen büstünü gördükten sonra Gonio bölgesine doğru ilerliyoruz. Gonio'dan geçerken sağ tarafımızda Gonio (Apsaros) kalesini görüyoruz. Hz.İsa'nın 12 havarisinden biri olan Aziz Matthias'ın yerliler tarafından öldürüldüğü bu kaleyi panoromik olarak gördükten sonra ileride sol tarafta Sovyet döneminde kullanılan atış poligonunu panoramik olarak görüyoruz. Bize çokta yabancı olmayan kaynağı Bayburt'tan gelen Çoruh (Chorokhi) nehrinin üstünden geçip şehir merkezine ilk girişi yapıyoruz. Yeni bulvarı geçerek Şehir merkezinin içerisinden geçerken Adalet sarayı, Nuri Gel Gölü, Şota Rustaveli Devlet Üniversitesi, ünlü Rus edebiyatçılar Anton Çehov ve Maksim Gorki'nin 15 sene yaşadığı evi görerek, Batum şehrini panoromik olarak izleyebileceğimiz seyir tepesine çıkabilmek amacı ile 2586 metre uzunluğunda olan Batum Teleferik hattına biniyoruz (Argo Cable Car Batumi). Batum’un büyüleyici manzarasını fotoğraflarımızla ölümsüzleştiriyoruz. Yapılacak olan gezilerimizin ardından Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için serbest zaman ve geceleme otelimizde. 

 

31 Aralık 2018 Pazartesi 2.Gün: Otelde alacak olduğumuz kahvaltının ardından Makhinjauri bölgesinde bulunan Batum Botanik Bahçesine varıyoruz. Rus botanikçi Krasnov tarafından kurulan dünyanın 2.büyük botanik bahçesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Doğasıyla büyüleyici bu "Yeşil Burun" gezdikten sonra ilk durağımız  Batum Valide Sultan Camii de denilen Merkez orta Camii’nin görülmesinin ardından Batum’un en güzel yerlerinden biri olan Piazza Meydanı’nı geziyoruz. Piazza Meydanı  Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Piazza meydanı 5.800 metre kare alanı kaplayan bir meydan, içerisinde otel, restoran, Pub ve kafelerde 15 dakika fotoğraf için verecek olduğumuz serbest zaman sonrasında muhteşem bir şehir planlaması örneği olan Avrupa Meydan'nı ve Tiyatro Meydan'nı geziyoruz. Avrupa meydan'ında Medea'nın trajik hikâyesini dinliyoruz ve sonrasında çevredeki mimarileri tanıyoruz. Tiyatro meydan'ında 15.yy'da İtalya'da yapılan Poseidon heykeli'nin kopyasını inceliyoruz. Drama tiyatrosunun fotoğraflarını çektikten sonra Eski Batum Bulvarına ilerliyoruz. İlgi çekiçi modern mimarilerden birini "özel tasarım nikâh salonunu" görüyoruz. Eski Batum bulvarında fiskiyelerde fotoğraf çekildikten sonra deniz kenarında çay kahve için serbest zaman veriyoruz. Çay kahvelerimizi içtikten sonra rehberimizin belirleyeceği saatte Otelimize dönüyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Batum Belediyesinin organize ettiği konser alanında yeni yıl kutlamaları ve konserlere katılıyoruz...  MUTLU YILLAR...

 

01 Ocak 2019 Sallı 3.Gün: Otelde alacak olduğumuz geç Kahvaltımızın ardından Sarp sınır Kapısına hareket. Gerekli çıkış işlemleri ardından Hopa’ya varış. Arhavi, Fındıklı Ardeşen güzergâhından WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisine giriş. Yöreye has taş kemer köprülerin en güzel örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprüsü’nün görülmesi ve fotoğraf çekimi. Fırtına Deresi kenarında bulunan tesisimizde yöresel öğle yemeği sonrası Ayder’e hareket. Kaçkar Dağları eteğinde denizden 1350 m yükseklikte bulunan meşhur Ayder Yaylasına varış. Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon’un (Galegon) görülmesi ve keyifli bir yürüyüş sonrası Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Trabzon Havalimanına transfer, Bir Başka Kafkas macerasında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz...

 

 

 

Gümrük Geçişleri Hakkında

*Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “nüfus cüzdanı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. 

* Yeni Kimlik için başvuru yapmış olan vatandaşlarımız eski kimlik kartları ile yurtdışına çıkış yapamamaktadırlar

*T.C Kimliklerinin soğuk damgasının çok belirgin şekilde görülüyor olması, yırtık, deforme ve 10 yıldan eski kimliklerin turdan önce değiştirilmesi gerekmektedir.

 *Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir. Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.

*Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM' a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

*Herhangi bir sebeple Gürcistan’da 90 günden fazla kalmak isteyen ve oturma izni müracaatında bulunacak olan vatandaşlarımızın Gürcistan’a girişlerinde pasaport kullanmaları gerekmektedir.

*İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.

*Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.

*Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arzetmektedir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları sözkonusu olabilecektir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır.