RAMAZAN BAYRAMI ve BEYAZ GECELER

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

RAMAZAN BAYRAMI ve BEYAZ GECELER

, İstanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Rusya
  • Alt Kategori :
    Kültür Turları, St. Petersburg - Moskova Turları, Yurtdışı Turları
  • Süre :
    6 Gün
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

RAMAZAN BAYRAMI ve BEYAZ GECELER Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 6 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Türk Hava Yolları ile İstanbul-St. Petersburg / Moskova-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak biletleri, —  Moskova / St. Petersburg arası hızlı tren ile yolculuk, — Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, — Belirtilen kategori otellerde toplam 5 gece kahvaltı dahil

konaklamalar, — Havaalanı / otel / havaalanı transferler, — Moskova ve St. Petersburg panoramik şehir turları (Müze ve ören yerleri girişleri hariç) — Laz Tour profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli, — Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, — Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

— İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri, — İsteğe bağlı çevre gezilerindeki öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler, — İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro).  — Rusya Vizesi + konfirme bedeli (125 Euro) – (Vize talebiniz için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz) — Konfirme bedeli (30 Euro)

 

Tur Programı

RAMAZAN BAYRAMI ve BEYAZ GECELER

ST. PETERSBURG (3)& MOSKOVA (2)

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

02 , 25 Haziran 2019 Hareket … 5 Gece

 

 

Avantajlı ekstra geziler Paketi : 275 Euro yerine indirimli 225 Euro !!! (Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir)

Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı (35 Euro) + Kremlin Sarayı (50 Euro) +

St.Petersburg Tekne (35 Euro) + Petergoff Sarayı ve Parkı (55 Euro)

 Hermitage Sarayı ve Müzesi (45 Euro) + Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali (55 Euro)

 

1. Gün                   İSTANBUL –  ST. PETERSBURG    

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.00’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:00’de St. Petersburg`a hareket. Yerel saat ile 14:20’de St. Petersburg`a varış ve özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Çarlık Rusyası’nın başkenti, Bolşevik iktidarının Leningrad’ı, saraylarla, kanallarla ve köprülerle süslü St.Petersburg şehir turu için hareket ediyoruz. Petersburg’un Champs Elysees’si Nevsky Prospect, Kışlık Sarayın yer aldığı ve 1905 yılında ilk Rus devriminin başladığı Saray Meydanı ve burada yer alan dünyanın en büyük sanat kolleksiyonuna sahip olan Hermitage Müzesi, devrimin sembolu Aurora Kruvazörü, Eski Liman fenerleri, Peter and Paul Fortress Katedrali panoramik olarak görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St.Petersburg’un eşsiz güzellikteki kanalları ve ışıkları altında yapacağımız St.Petersburg Tekne Gezisi’ne katılabilir (35 Euro). Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan St. Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Turumuz esnasında Neva nehri ve kanallar üzerindeki 18.yy’a ait büyüleyici mimari yapıları görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi otelimize transfer.

 

2. Gün                   ST.  PETERSBURG             

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Petergoff Sarayı ve Parkı turuna katılabilirler (55 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saray, Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitage Sarayı ve Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Yapacağımız büyüleyici gezinin ardından otelimize transfer. Aksam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St. Petersburg Restoran’daki Rus Gecesi turuna katılabilirler (65 Euro). Tur bitimi otelimize transfer.

 

3. Gün                   ST. PETERSBURG

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali turuna katılabilirler (55 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer. 

 

4. Gün                   MOSKOVA – ST. PETERSBURG      

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Moskova`ya yapacağımız yolculuk için tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile Moskova`ya hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Moskova`ya varis ve sehir turumuz için Tren garindan hareket ediyoruz.  Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Kathedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.. Tur sonrası otelinize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Radisson Cruise tekne Gezisine katılabilirler. (75 Euro). Tur bitimi otelimize transfer.

 

 5. Gün                   MOSKOVA

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı ziyareti turuna katılabilirler (35 Euro). Sanat galerilerini kıskandıran resimler, motifler ve mozaikler ile süslü istasyonları ziyaret edebilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadarak, kendilerini hayatın akışına kaptırmış yerel halkı izleyebilirsiniz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk

vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir. Ardından büyük ozan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin turuna katılabilirler. (50 Euro). 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Rusya Milli Kostroma Dans Show programına katılabilirler (60 Euro). Büyüklüğü ve zenginliği ile seyircisine Anadolu Ateşini hatırlatıyor. Tur bitimi otelimize transfer.

 

 

 

6. Gün                    MOSKOVA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 416 sefer sayılı uçuş ile saat 20:35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile saat 23:40’da varış ve turumuzun sonu.