KIRŞEHİR – KAYSERİ - ERCİYES DAĞI - HACIBEKTAŞ TURU

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

KIRŞEHİR – KAYSERİ - ERCİYES DAĞI - HACIBEKTAŞ TURU

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Türkiye
 • Alt Kategori :
  İç Anadolu, Yurtiçi Turları
 • Süre :
  2 Gün
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

KIRŞEHİR – KAYSERİ - ERCİYES DAĞI - HACIBEKTAŞ TURU Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 2 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 • * Özel tur araçları ile seyahat
 • * İlk gün sandviç ikramı ile araç içi diğer ikramlar
 • * 1 gece Butik Otelde konaklama
 • * Kahvaltı ve 1 akşam yemeği
 • * Profesyonel rehberlik hizmeti
 • * Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • * Öğle yemekleri,
 • * Alkollü ve Alkolsüz içecekler
 • * Mini bar kullanımı ve şahsi harcamalar
 • * Müze- ören yeri giriş ücretleri

Tur Programı

 

KIRŞEHİR – KAYSERİ - ERCİYES DAĞI - HACIBEKTAŞ TURU 

1.GÜN: ANKARA – KAMAN – KIRŞEHİR – HACIBEKTAŞ - KAYSERİ

Sabah saat 07.30’da Tunus Caddesi No.14’ten (Holiday Inn Otel karşısı) hareket. Yolda mola ve ikramlarla önce Kaman Japon Arkeoloji Enstitüsü tarafından halen kazıların devam ettiği Kaman Kale Höyük Müzesi ve ören yeri ile Kaman Japon Bahçesi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Kırşehir’e gidiyoruz. Varışta Selçuklu dönemi Caca Bey tarafından 1271-1272 yıllarında bir gözlem evi (rasathane) ve medrese olarak yaptırılmış olan Cacabey Camii’ni ziyaret ettikten sonra serbest öğle yemeği sonrası Hacıbektaş’a hareket ediyoruz. Hacıbektaş gezimize ilk olarak Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi ile başlıyoruz. Bu gezimiz esnasında 1.Avlu (Nadar Avlusu), 2.Avlu (Dergâh Avlusu), Aşevi, Camii, Mihman Evi (Konuk Evi), 3.Avlu (Hazret Avlusu) Çilehane, Kırklar Meydanı, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi (Pir Evi), Güvenç Abdal Türbesi, Balım Sultan Türbesi gezilecektir. Gezi sonunda Kayseri’ye hareket ediyor ve varışta Otele yerleşiyoruz.. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizde.

2.GÜN: KAYSERİ - ERCİYES DAĞI - KAYSERİ ŞEHİR TURU - TALAS - ANKARA

Kahvaltı sonrası Erciyes’e gidiyor; Erciyes Dağı Kayak merkezinde yapacağımız keyifli bir yürüyüş ve fotoğraf çekimi ardından Kayseri’ye dönüşte yapacağımız şehir turumuz esnasında Atatürk Heykeli, Kayseri Kalesi, Saat kulesi ve Gevher Nesibe Tıp Tarihi (Çifte Medrese) Müzesi ve Selçuklu Müzesi, Döner Kümbet (Şah Cihan Hatun Kümbeti), Atatürk Evi ve Güpgüpoğlu Konağı gezildikten sonra Gesi Bağlarına hareket ediyoruz. Gesi Bağları ve yöreye has Güvercin evlerinin görülmesi sonrası Talas’a hareket ediyoruz. Talas kent turumuzda 17-18 yy. Ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Ali Saip Paşa Caddesinde Kız Mektebi, Cihannümalı Konağı, Eryılmazlar Evi, Yamaklar Evi, Yücel Çakmaklı Film Atölyesi, Bülbül Hafız Konağı ve Ali Paşa Camii gibi caddenin önemli yapıları olup bu yapılar dışardan fotoğraflayarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ünlü mimarımız Mimar Sinan’ın doğduğu Ağırnas’a hareket ediyor ve köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüş sonrası Ankara’ya dönüşe geçiyoruz. Yolda molalarla Ankara’ya varışta başka gezilerimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

OTELİMİZ

KAYSERİ / İMAMOĞLU PAŞA BUTİK HOTEL

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre verilecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lüks minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lüks Midibüs 25-46 kişi arası kayıtlarda otobüslerle sağlanır.

* Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Turumuzda Araca Biniş Noktaları:

07:30 - Tunus Cad. No:14 Önü
07:40 – Milli Kütüphane önü
07:50 – Ufuk Üniversitesi köprüsü
08:00 – Dikmen - İncek kavşağı