ANTAKYA - İSKENDERUN TURU

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

ANTAKYA - İSKENDERUN TURU

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Türkiye
 • Alt Kategori :
  Akdeniz Bölge Turları, Kültür Turları, Yurtiçi Turları
 • Süre :
  2 Gün
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

ANTAKYA - İSKENDERUN TURU Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 2 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 • * Özel tur araçları ile seyahat
 • * Araç içi ikramlar
 • * 1 gece 4* Otelde konaklama
 • * 2 kahvaltı ve 1 akşam yemeği
 • * Profesyonel rehberlik hizmeti
 • * Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • * Öğle yemekleri,
 • * Alkollü ve Alkolsüz içecekler
 • * Mini bar kullanımı
 • * Özel müzeler ve ören yerleri girişleri
 • * Kültür ve turizm bakanlığına ait Müze- ören yeri giriş ücretleri

Tur Programı

ANTAKYA - İSKENDERUN TURU 

 

1. GÜN: ANKARA - ANTAKYA

Akşam saat 23.00’te Tunus Caddesi No:14’ten (Holiday Inn Otel karşısı) hareket. Yolda mola ve ikramlarla zevkli bir gece yolculuğu..

2.GÜN: ANTAKYA ŞEHİR TURU - HARBİYE

Sabah varışta alınacak kahvaltı sonrası Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, şelaleleri farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda dizileri ile ünlenen Antakya şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni geziyoruz. Serbest öğle yemeği sonrası Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Havra ziyareti sonrası Antakya Uzun Çarşıda Alışveriş için serbest zaman verdikten sonra Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelaleleri’ ni gördükten sonra Otelimize dönüyoruz.  Akşam yemek ve geceleme Otelimizde..

3.GÜN: ANTAKYA -SAMANDAĞI –TİTUS SU KANALI- İSKENDERUN-PAYAS-ANKARA

Kahvaltı sonrası Samandağ’a hareket ediyor ve varışta Samandağ’ının göz alabildiğine kumsallarını gördükten sonra, Titus Tünelleri, Beşik Kaya Mezarları gezilerimizi  de yaparak Samandağ’dan ayrılıyoruz. Daha sonra gideceğimiz İskenderun’da panoramik İskenderun turu ve verilecek serbest öğle yemeği ardından Payas Kalesi ve Sokullu Mehmet Paşa Külliyesini göreceğiz. Yöresel ürünlerden oluşan kısa bir alışveriş sonrası Ankara’ya hareket edeceğiz. Yolda mola ve ikramlarla zevkli bir yolculuk sonrası varışta başka gezilerimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz..

OTELİMİZ

ANTAKYA / GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL (4*)

*** Lütfen Okuyunuz ***

Genel Bilgileri

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafetler, şapka, (havuzu olan otellerimiz için) mayo-terlik, fotoğraf makinesi-kamera (piller, şarj aleti), güneş gözlüğü ve kremi, hırka-polar vb. kıyafetler

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre verilecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-45 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Tur Hareket Noktaları

23:00 – Tunus Caddesi

23:10 – Milli Kütüphane

23:20 – Ufuk Hastanesi Köprüsü

23:30 – Dikmen - İncek Kavşağı