GÜNEYDOĞU ANADOLU HER CUMA HAREKET

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

GÜNEYDOĞU ANADOLU HER CUMA HAREKET

, Ankara Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Türkiye
  • Alt Kategori :
    GAP Turları, Kültür Turları, Yurtiçi Turları
  • Süre :
    7 Gün
1,390 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

GÜNEYDOĞU ANADOLU HER CUMA HAREKET Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder
Standart Oda
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
16/10/2019-31/12/2019
1,390 TL
2,040 TL
1,390 TL
(0-6) 650 TL
(7-12) 1,250 TL
(0-6) 1,390 TL
(7-12) 1,390 TL
(0-6) 1,390 TL
(7-12) 1,390 TL

Fiyata Dahil Olanlar

* Özel tur aracımızla programda belirtilen tüm geziler.

 

* Minibüslerle Nemrut Dağı’na çıkış

 

* Halfeti tekne turu

* 1 gece Adıyaman, 2 gece Mardin, 1 gece Şanlıurfa ve 1 gece Gaziantep olmak üzere toplam 5 gece 4* Otellerde konaklama

* Otellerde alınacak kahvaltılar ve akşam yemekleri

* Şanlıurfa’da Sıra gecesi.

* Profesyonel rehberlik hizmeti

* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

Fiyata Dahil Olmayanlar

* Öğle yemekleri

 

* Kültür ve turizm bakanlığına ait Müze- ören yeri giriş ücretleri

 

* Yemeklerde alınacak tüm Alkollü ve Alkolsüz içecekler

 

* Kişisel harcamalar ve otel ekstralar

 

* Mini bar kullanımı

 

Tur Programı

15 MART'A KADAR  1590 TL YERİNE 1390 TL

GÜNEYDOĞU ANADOLU HER CUMA HAREKET 
6 GECE 7 GÜN 

Adıyaman (1)-Kahta-Nemrut Dağı-Diyarbakır- Hasankeyf-Midyat-Mardin (2)-Dara Antik Kenti-Harran-Şanlıurfa (1)-Halfeti-Birecik-Gaziantep (1)

 

1.GÜN CUMA: ANKARA – ADIYAMAN

Gece saat 22:20’de Tunus Cad No.14’te buluşma ve hareket. Yolda mola ve ikramlarla zevkli bir yolculukla Adıyaman’a gidiş.  

 

2.GÜN CUMARTESİ: KAHTA- NEMRUT DAĞI – ADIYAMAN                           

Sabah saatlerinde varışta Otelde alınacak kahvaltı sonrası odaların müsaitliğine göre Otele yerleşme ve dinlenme. Belirlenen saatte buluşma ile bizi bekleyen minibüslerle Commagene Krallığının 5 büyük şehrinden biri olan Perre Antik Kenti’ne gidiyoruz. Atatürk Barajı kenarında alacağımız serbest öğle yemeği sonrası Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia, Şeytan Köprüsü’ nün görülmesi ardından Nemrut Dağı Milli Parkı’na hareket. Tanıtım merkezinde 2000 mt. de minübüslerden inerek 2100 mt.de bulunan Ünlü Kommagene Kralı Kralı I. Antiochos’un’nın Nemrut Dağı zirvesine güneşin ayakları altından doğuşu ve batışını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü ve devasa heykellerini, (Doğu Terası, Sunak, Batı Terası ve Kuzey Terası ) göreceğiz. Dağda eşsiz "GÜN BATIMI" nın izlenmesi ardından Otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizde..

 

3.GÜN PAZAR : ADIYAMAN - ATATÜRK BARAJI – DİYARBAKIR  -  MARDİN

Kahvaltı sonrası Fırat nehri üzerinde enerji ve sulama amaçlı yapılan, Dolgu hacmi bakımından dünyanın 6. Büyük barajının seyir terasından fotoğraflanması sonrası Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız şehir turumuzda Şehir Surları-Kapıları, Gazi Caddesi, Hz.Süleyman Camii, Diyarbakır Arkeoloji Müzesi, yürüyerek Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmet Arif Kültür Evi, Hasanpaşa Han’ında verilecek serbest zaman ardından Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır burçlarından en eskisi olan Keçi burcu görülerek aracımızla ayrılırken Diyarbakır’ın simgesi olan On gözlü köprü ve Hevsel Bahçeleri fotoğraflandıktan sonra İpek yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran gündüz ‘Seyranlık’ gece ‘Gerdanlık’ Mardin'e gidiş. Varışta  Otelimize yerleşme sonrası yapacağımız tur esnasında Ulu Camii, Panoramik olarak Mardin PTT Binası, Mardin Kız Teknik Lisesi fotoğraflanacak olup akşam yemek ve geceleme Otelimizde olacaktır.

 

4.GÜN PAZARTESİ: MARDİN – HASANKEYF – MİDYAT - BEYAZSU- DARA ANTİK KENTİ- MARDİN

Kahvaltı sonrası Antik kent Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle nehri kenarında bulunan Hasankeyf’te Panoramik olarak Kale, El Rızık Camii, İpekyolu Köprüsü görülecek ve sonra Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin bölgesinin kalbi Midyat’a hareket edilecektir.  Muhteşem taş işçiliği eserleriyle Midyat Devlet Konuk Evi görülerek Telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerde alışveriş için serbest zaman ardından Mor Gabriel Manastırı (Deyrul umur) ziyaret edilecektir. Beyaz su, Nusaybin güzergâhı ile ulaşacağımız Dara Antik Kent’i gezimiz esnasında Su kemerleri, Su Sarnıcı ve Nekropol Alanı görüldükten sonra Mardin’e dönüş. da Kasımiye Medresesi, Şehidiye Camii terasından eşsiz Mezopotamya manzarasının seyri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbara ) yürüyüş ve  sonrasında Mardin Çarşılarında alış veriş için serbest zaman verilecektir.  Akşam yemek ve geceleme Otelimizde.

 

5.GÜN SALI: MARDİN – GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket. 11 bin 500 yıl öncesine ait dünyanın en eski tapınağı olduğu düşünülen Göbekli Tepe Höyüğü’ne varış. Göbekli Tepe Höyüğü gezisi ardından Şanlıurfa’ya varıyor ve burada Halepli Bahçe Mozaik Müzesi ve yeni açılan Şanlıurfa Müzesi’nin gezilmesi ardından Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii, Makam Camii ve Hz. İbrahim makamı ziyaret edilecektir. Tarihi hanlarda (Sipahi Hanı, Kazzaz Han) alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Tarihi Gümrük Han’da belirtilen saatte buluşma, çay kahve molası ardından otelimize hareket. Odalara yerleşme. Akşam yemeği sonrası Şanlıurfa’ya özgü yöresel Sıra gecesi eğlencesi ile yöre müzikleri ve türküleriyle unutamayacağınız bir gece sizi bekliyor. Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN ÇARŞAMBA: ŞANLIURFA -  HARRAN - BİRECİK - HALFETİ - GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası Harran’a gidiyor ve burada Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Harran Ulu camii, Harran Şehir Surları ve Ters fincan evleriyle Harran’ı gördükten sonra Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik türleri tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı bölgedir. Daha sonra Halfeti’ye gidip Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Baraj Gölünde tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında, panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Halfeti’de alacağımız serbest öğle yemeği ardından Gaziantep’e hareket.  Varışta yürüyerek Bey Mahallesi, Eski Gaziantep Evleri, Kurtuluş Camii, Zincirli Bedesten ve Bakırcılar Çarşısı, Tütün Hanı gezip Mevlevi Dergâhı Kompleksi içerisinde bulunan tarihi Tahmis Kahvesi’nde dinlenip çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Elmacı Pazarı ve Pasajlarda yöresel ürünlerden alışveriş yapacağınız serbest zaman ardından Otele yerleşme. Akşam yemek ve geceleme Otelimizde.

 

7.GÜN PERŞEMBE: GAZİANTEP -  ADANA - ANKARA

Kahvaltı sonrası 9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep'te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile Dünya'nın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesi‘ni gezeceğiz. Adana’ya hareket. Varışta yapacağımız tur esnasında Sabancı Merkez Camii, Adana Ulu Camii, Büyük Saat, Sinema Müzesi ve Adana Atatürk Evi gezilecek olup Ankara’ya hareket edilecektir. Yolda mola ve ikramlarla zevkli bir yolculukla akşam Ankara’ya varış ve başka turlarda buluşmak dileğiyle vedalaşma.

ARACIMIZIN HAREKET NOKTALARI

 

22:00  Tunus Cad

 

22:10   Milli Kütüphane

 

22:20  Ufuk Hastanesi Önü

 

22:30  Dikmen Kepekli Kavşağı (Keklikpınarı)

 

* Kayıt sırasında lütfen araca bineceğiniz durağımızı belirtiniz.

OTELLERİMİZ

ADIYAMAN     : ISIAS OTEL 4*

MARDİN         : ERDOBA OSMANLI KONAĞI (BUTİK OTEL)veya KAYA NİNOVA HOTEL

 

ŞANLIURFA    : NEVAL OTEL veya HİLTON OTEL

 

GAZİANTEP    : ŞİREHAN OTEL (BUTİK OTEL)