BURSA - İZNİK - SİYE - TRİLYE TURU

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

BURSA - İZNİK - SİYE - TRİLYE TURU

, Ankara Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Türkiye
 • Alt Kategori :
  Kültür Turları, Marmara Bölgesi, Yurtiçi Turları
 • Süre :
  2 Gün
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

BURSA - İZNİK - SİYE - TRİLYE TURU Kalkış: Ankara Tur Tarihi : Süre : 2 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 • * Özel tur araçları ile seyahat
 • * İlk gün araçta sandviç ile araç içi diğer ikramlar
 • * 1 gece 4* Otelde konaklama
 • * Kahvaltı ve 1 akşam yemeği
 • * Profesyonel rehberlik hizmeti
 • * Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • * Öğle yemekleri,
 • * Alkollü ve Alkolsüz içecekler
 • * Mini bar kullanımı
 • * Müze- ören yeri giriş ücretleri

 

Tur Programı

BURSA - İZNİK - SİYE - TRİLYE TURU 

 

1. GÜN: ANKARA – İNEGÖL – İZNİK - BURSA

Sabah 07.30’da Tunus Cad. No.14’ten (Holiday Inn Otel karşısı) hareket. Yolda mola ve ikramlarla zevkli bir yolculukla İnegöl’e varışta alacağımız serbest öğle yemeği ardından İznik'e hareket ediyoruz. İznik Çini Fırınları Kazı Alanı, Süleyman Paşa Medresesi (İznik El Sanatları Çarşısı), Çinili (Yeşil) Cami, İznik Müzesi (Nilüfer Hatun İmareti), İznik sur kapılarından Lefke Kapı göreceğimiz yerler arasında. İznik Göl kenarında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman ardından Bursa’ya hareket ediyoruz. Varışta Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden, kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip Bursa Ulucami ziyaretimiz olacak. Daha sonra Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemek ve geceleme Otelimizde.

2. GÜN: BURSA – MUDANYA – SİYE – TRİLYE - ANKARA

Kahvaltı sonrası Bursa’nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane tepesinde Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey’in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerimizi yaparak Bursa’nın simgesi olmuş Yeşil Camii  Külliyesi, Yeşil Türbe, Emir Sultan Camii ve Külliyesi gezisi ardından Mudanya’ya hareket ediyoruz. Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı, Mütareke ile ilgili belge ve fotoğrafların sergilendiği Mütareke Evi gezildikten sonra Trilye’ye hareket ediyoruz. Trilye turumuz esnasında tarihi Fatih Cami, Eski Rum Evleri, Ruhban Okulu, Kemerli Kilise ve Arnavut kaldırımlı dar sokaklarıyla Trilye’de serbest öğle yemeği molamızı veriyor ve zeytin-zeytinyağı alışverişi sonrası Siye’ye hareket ediyoruz. Siye’de yürüyüş ve fotoğraf çekimi için verilecek serbest zaman sonrası Ankara’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya varışta başka gezilerimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

OTELİMİZ

 BURSA / GÖNLÜ FERAH CITY HOTEL vb

*** Lütfen Okuyunuz ***

Genel Bilgiler

Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafetler, şapka, (havuzu olan otellerimiz için) mayo-terlik, fotoğraf makinesi-kamera (piller, şarj aleti), güneş gözlüğü ve kremi, hırka-polar vb. kıyafetler

NOTLAR:

* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre verilecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibüs 25-45 kişi arası kayıtlarda otobüslerle sağlanır.
*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Tur hareket noktaları

07:30 – Tunus Caddesi

07:40 – Milli Kütüphane

07:50 -  Bilkent köprü altı

08:00 - Koru Migros Önü   

08:10 - Yaşam kent BP Ön