Günübirlik Gobustan & Camur Volkanları Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Günübirlik Gobustan & Camur Volkanları Turu

, Baku Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Azerbaycan
 • Alt Kategori :
  Azerbaycan Turları, Baku Turları, Günübirlik Turlar, Günübirlik Yurt dışı Turları, Kültür Turları, Vizesiz Turlar, Yurtdışı Turları
 • Süre :
  Günübirlik

Hergün Kesin Hareketli Günübirlik Özel Gobustan & Camur Volkanları Turu... Sadece Laz Tour'da.

75 $ dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Günübirlik Gobustan & Camur Volkanları Turu Kalkış: Baku Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
Günübirlik Gobustan & Camur Volkanları Turu
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/09/2021-31/12/2021
75 $
(0-5) 0 $
(6-12) 38 $
(0-5) 75 $
(6-12) 75 $
(0-5) 75 $
(6-12) 75 $

Fiyata Dahil Olanlar

 • 🟢Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • 🟢Lüks Araçlarla Ulaşım,
 • 🟢Müze ve Ören Giriş Ücretleri,
 • 🟢10 Yıllık Bölge Tecrubesi.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle Yemekleri,
 • Şahsi Harcamalar.

 


Tur Programı

GOBUSTAN & ÇAMUR VOLKANLARI TURU

Sabah alınacak kahvaltının ardından Gobustan kasabasına hareket ediyoruz. Gobustan Millî Parkı, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün Karadağ rayonunda yer alan dağlık bölge. Pek çok dağ geçidi barındıran bölgenin adının buradan geldiği tahmin edilmektedir. 2007 yılında Azerbaycan’ın sosyal ve kültürel yaşamında çok önemli bir olay gerçekleşti. Yüksek sanatsallığı ve muazzamlığı sayesinde antik kaya resimlerinin artık çoktan dünya kaya sanatının başyapıtları olarak kabul edilmiş Gobustan arkeolojik külliyesi UNESCO Dünya Miras Listesine alındı. ilk ziyaret edeceğimiz Gobustan Arkeolojik Resim Sanatları Müzesi gezimizi tamamlayıp ardından Gobustan kaya resimlerinin önemli bir bölümü, M.Ö. Х-VII binyıllıklardaki Orta Taş Çağı ve Neolitik Çağ’ın başlarına ait. 40 bin yıllık altı binden fazla kaya parçasına ev sahipliği yapan Gobustan'daki kayalar üzerinde eskizler, kamış teknelerinde yolculuk eden eski insanlar, antilop ve yabani boğaları avlayan erkekler ve dans eden kadınların kaya resimleri bulunmaktadır. Gobustan gezimizin ardından gezimize yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuz ardından Çamur Volkanlarına varıyoruz. Azerbaycan’ın çamur yanardağları eşsiz bir doğal fenomendir. Dünyanın 800 çamur volkanının yaklaşık 350'si Azerbaycan'da bulunuyor, ancak sayıları, çeşitliliği ve faaliyetleri bakımından Azerbaycan çamur volkanları olağanüstü. Volkanlardan bazıları Azerbaycan'ın doğal anıtları ve doğal ulusal kaynakları olarak kabul edilmektedir. Volkanik çamur makro ve mikro elementler bakımından zengindir ve merkezi sinir sisteminin bazı bozuklukları, ayrıca bazı jinekolojik ve diğer rahatsızlıklar üzerinde büyük terapötik etkiye sahiptir. Çamur havuzları brom, magnezyum ve iyot gibi oldukça etkili terapötik maddeler içerir. Volkanik çamur ayrıca kozmetik ürünlerin üretimi için de kullanılır. Dileyen misafirlerimiz verilecek olan serbest zamanda Çamur havuzlarına girip bu anın tadını çıkarabilir. Gobustan ve Çamur Volkanları gezimizin ardından otelimize dönüş ve turumuzun sonu.

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri MERCEDES Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.