Özel Günübirlik Elevit Yaylası Turu Batum Çıkışlı

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Özel Günübirlik Elevit Yaylası Turu Batum Çıkışlı

, Acara Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Gürcistan
  • Alt Kategori :
    Batum Çıkışlı Günübirlik Turlar, Batum Çıkışlı Turlar, Gürcistan Çıkışlı Turlar, Özel Turlar, Yurtdışı Turları
  • Süre :
    Günübirlik

Günübirlik Elevit Yaylası Turu, doğayla iç içe olmayı sevenler, temiz havanın ve doğal manzaraların keyfini çıkarmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Tur sırasında doğanın sunduğu huzur ve rahatlama ile yenilenme fırsatı bulabilirsiniz.. Sadece Laz Tour'da!

1 $ dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Özel Günübirlik Elevit Yaylası Turu Batum Çıkışlı Kalkış: Acara Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
Özel Günübirlik Elevit Yaylası Turu Batum Çıkışlı
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
24/06/2024-31/12/2024
1 $
(0-5) 0 $
(0-5) 1 $
(0-5) 1 $

Fiyata Dahil Olanlar

🟢 Ulaşım,

🟢 Yayla Araçları,

🟢 Araç içi ikramlar,

🟢 Milli Park giriş ücreti,

🟢 Tur Lideri,

Fiyata Dahil Olmayanlar

🔴 Öğlen Yemeği,

🔴 Özel Harcamalar.

 

 

   Günübirlik Elevit Yaylası Turu, doğal güzellikleri ve serin havasıyla ünlü Elevit Yaylası'nı keşfetmek için tasarlanmış bir tur programıdır. Bu tur, doğayla iç içe olmak ve muhteşem manzaralar eşliğinde huzurlu bir gün geçirmek isteyenler için harika bir seçenektir.

  Tura genellikle bir gün ayrılır ve başlangıç noktası genellikle yaylanın bulunduğu şehir veya kasabadır. Yol boyunca keyifli bir sürüş yaparken, yemyeşil ormanlar, dağlar ve çiçeklerle dolu doğal güzellikler eşliğinde ilerlersiniz.

  Elevit Yaylası, yüksek rakımlı bir yayla olarak ünlüdür. Bu muhteşem yaylada temiz havanın tadını çıkarabilir, doğal güzelliklerle çevrili yürüyüş parkurlarında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Ayrıca, yayla çevresinde yer alan göllere ve şelalelere de ziyaretler yapabilirsiniz.

  Tur sırasında doğanın sessizliğini ve dinginliğini deneyimleyebilir, piknik yapabilir ve çevredeki doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Elevit Yaylası, şehir hayatının stresinden uzaklaşmak ve doğanın kucaklayıcı atmosferinde dinlenmek isteyenler için ideal bir kaçamak noktasıdır.

  Günübirlik Elevit Yaylası Turu, doğayla iç içe olmayı sevenler, temiz havanın ve doğal manzaraların keyfini çıkarmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Tur sırasında doğanın sunduğu huzur ve rahatlama ile yenilenme fırsatı bulabilirsiniz.

Tur Programı

Fiyatlarımız temsilidir. Laz Tour olarak, münferit ve özel gruplarla gelen her türlü misafirimiz için buradayız. Kimi zaman yalnız, kimi zaman özel bir grupla, belki de sevdiklerinizle birlikte yolculuk yapmak istersiniz. İşte bu yüzden Laz Tour olarak, münferit ve grup misafirlerimize özel deneyimler sunuyoruz. Herkesin taleplerine ve isteklerine uygun programlar hazırlıyoruz. Sizin hayal ettiğiniz seyahati biz gerçeğe dönüştürelim. İsteklerinizi bize anlatın, uzman kadromuzla size özel bir program oluşturalım. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN - ÇAT VADİSİ - ŞENYUVA KÖYÜ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ŞİMŞİR ORMANLARI - ELEVİT YAYLASI  TURU

Günün Gezi Noktaları;

🟢 Fırtına Vadisi ( Zipline )

🟢 Fırtına Vadisi ( Salıncak )

🟢 Çamlıhemşin 

🟢 Çat Vadisi

🟢 Şenyuva Köyü

🟢 Zilkale

🟢 Palovit Şelalesi

🟢 Şimşir Ormanları

🟢 Elevit Yaylası Turu

 

 

       Elevit yaylası turumuz için Batum’da buluşuyor ve Sarp sınır kapısı geçiş işlemlerinden sonra aracımıza binerek muhteşem Elevit yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz'de HES'lerin giremediği nadir vadilerden biri olan Çat vadisinde ilerlemeye başlıyoruz. Etrafımızda Konaklar- Ortan- Çinçiva gibi köyleri geçerken sivil mimarinin en güzel örneklerini de görme fırsatı buluyoruz. Yol üzerinde bulunan Şenyuva taş köprüsünde güzel bir mola veriyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında Zilkale'ye çıkıyoruz. Burada 13.yy'dan kalma tarihi Kale-i Zir (Aşağı Kale) adı verilen kalenin tarihi dokularını görürken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. Kalenin hemen yanında bulunan tesiste eşsiz manzara karşısında çayın tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sonrasında tekrar aracımıza binerek tüm Karadeniz'in en coşkun şelalelerinden olan kaynağı Palovit deresinden gelen Palovit şelalesine ulaşıyoruz. 17 metrelik bir yükseklikten akan ve kar suları ile beslenen şelalenin sesinden kendi sesinizi duyamayabilirsiniz. Burada geçireceğimiz vakit sonrasında aracımıza binerek Elevit yaylasına varıyoruz. Yörede muhtarlığı bulunan tek yayla olan Elevit'in denizden yüksekliği 1800 metredir. Eskiden beri muhtarlığı olduğu için resmi kayıtlarda ‘Yayla Köyü’ olarak da geçer. Elevit iki kısımdan oluşmaktadır. İlk kısım yaylanın merkezi olan Elevit ve ikinci kıısm ise daha yüksekte kalan Tafteni’dir.  Kışın kimsenin yaşamadığı bu yaylada, yaz aylarında yerleşim yerleri tamamen dolmaktadır. Burada öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra verilen serbest zamanda Elevit Yaylasının simgesi olan Tahta köprüde fotoğraf çekilip, serin sularında ayaklarınızı dinlendirip doğanın güzelliklerden faydalanıyoruz. Dönüş yolumuzda bulunan ve 300 yıldan daha yaşlı olduğu tahmin edilen Türkiye’nin en yaşlı Şimşir ormanları içerisinde yer alan ormanda serbest zaman geçiriyoruz. Ormandan sonra Fırtına vadisine dönüp dere kenarında bulunan aktivite merkezimizde dileyen misafirlerimiz zipline ve salıncak kullanabilmeleri için zaman tanıyoruz.

      Aktivite sonrasında araçlarımıza binerek Batum’a dönüyor misafirlerimizi alış noktalarına bırakıyoruz. Diğer turlarımızda görüşmek umudu ile sizlerle vedalaşıyoruz.

 

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri MERCEDES Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.