Özel Günübirlik Elevit Yaylası Turu Batum Çıkışlı

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Özel Günübirlik Elevit Yaylası Turu Batum Çıkışlı

, Acara Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Gürcistan
  • Alt Kategori :
    Batum Çıkışlı Günübirlik Turlar, Batum Çıkışlı Turlar, Gürcistan Çıkışlı Turlar, Özel Turlar, Yurtdışı Turları
  • Süre :
    Günübirlik
1 $ dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Özel Günübirlik Elevit Yaylası Turu Batum Çıkışlı Kalkış: Acara Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
Özel Günübirlik Elevit Yaylası Turu Batum Çıkışlı
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
30/05/2023-31/12/2023
1 $
(0-5) 0 $
(0-5) 1 $
(0-5) 1 $

Fiyata Dahil Olanlar

🟢 Ulaşım,

🟢 Yayla Araçları,

🟢 Araç içi ikramlar,

🟢 Milli Park giriş ücreti,

🟢 Tur Lideri,

Fiyata Dahil Olmayanlar

🔴 Öğlen Yemeği,

🔴 Özel Harcamalar.

 

Tur Programı

 

TUR FİYATLARIMIZ TEMSİLİDİR. HER TÜRLÜ DETAY VE SORULARINIZ İÇİN 0850 532 0808 NUMARALI İŞ TELEFONUMUZDAN BİZİMLE İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ.

 

 

 

FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN - ÇAT VADİSİ - ŞENYUVA KÖYÜ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ŞİMŞİR ORMANLARI - ELEVİT YAYLASI  TURU

Günün Gezi Noktaları;

🟢 Fırtına Vadisi ( Zipline )

🟢 Fırtına Vadisi ( Salıncak )

🟢 Çamlıhemşin 

🟢 Çat Vadisi

🟢 Şenyuva Köyü

🟢 Zilkale

🟢 Palovit Şelalesi

🟢 Şimşir Ormanları

🟢 Elevit Yaylası Turu

 

 

       Elevit yaylası turumuz için Batum’da buluşuyor ve Sarp sınır kapısı geçiş işlemlerinden sonra aracımıza binerek muhteşem Elevit yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz'de HES'lerin giremediği nadir vadilerden biri olan Çat vadisinde ilerlemeye başlıyoruz. Etrafımızda Konaklar- Ortan- Çinçiva gibi köyleri geçerken sivil mimarinin en güzel örneklerini de görme fırsatı buluyoruz. Yol üzerinde bulunan Şenyuva taş köprüsünde güzel bir mola veriyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında Zilkale'ye çıkıyoruz. Burada 13.yy'dan kalma tarihi Kale-i Zir (Aşağı Kale) adı verilen kalenin tarihi dokularını görürken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. Kalenin hemen yanında bulunan tesiste eşsiz manzara karşısında çayın tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sonrasında tekrar aracımıza binerek tüm Karadeniz'in en coşkun şelalelerinden olan kaynağı Palovit deresinden gelen Palovit şelalesine ulaşıyoruz. 17 metrelik bir yükseklikten akan ve kar suları ile beslenen şelalenin sesinden kendi sesinizi duyamayabilirsiniz. Burada geçireceğimiz vakit sonrasında aracımıza binerek Elevit yaylasına varıyoruz. Yörede muhtarlığı bulunan tek yayla olan Elevit'in denizden yüksekliği 1800 metredir. Eskiden beri muhtarlığı olduğu için resmi kayıtlarda ‘Yayla Köyü’ olarak da geçer. Elevit iki kısımdan oluşmaktadır. İlk kısım yaylanın merkezi olan Elevit ve ikinci kıısm ise daha yüksekte kalan Tafteni’dir.  Kışın kimsenin yaşamadığı bu yaylada, yaz aylarında yerleşim yerleri tamamen dolmaktadır. Burada öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra verilen serbest zamanda Elevit Yaylasının simgesi olan Tahta köprüde fotoğraf çekilip, serin sularında ayaklarınızı dinlendirip doğanın güzelliklerden faydalanıyoruz. Dönüş yolumuzda bulunan ve 300 yıldan daha yaşlı olduğu tahmin edilen Türkiye’nin en yaşlı Şimşir ormanları içerisinde yer alan ormanda serbest zaman geçiriyoruz. Ormandan sonra Fırtına vadisine dönüp dere kenarında bulunan aktivite merkezimizde dileyen misafirlerimiz zipline ve salıncak kullanabilmeleri için zaman tanıyoruz.

      Aktivite sonrasında araçlarımıza binerek Batum’a dönüyor misafirlerimizi alış noktalarına bırakıyoruz. Diğer turlarımızda görüşmek umudu ile sizlerle vedalaşıyoruz.