Anneler Gününde Aşıklar Şehri

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Anneler Gününde Aşıklar Şehri

, Trabzon Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Gürcistan
 • Alt Kategori :
  Batum - Tiflis Turları, Batum Turları, Gürcistan Turları, Kültür Turları, Tiflis Turları, Vizesiz Turlar, Yurtdışı Turları
 • Süre :
  5 Gün
 • Vize :
  Pasaportsuz Kimlikle Geçiş
 • Kapasite :
  44
520 $ dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Anneler Gününde Aşıklar Şehri Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep Gönder
Standard Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
07/05/2021
520 $
780 $
364 $
(0-6) 0 $
(0-6) 780 $
(0-6) 780 $

Fiyata Dahil Olanlar

• Türkçe Rehberlik Hizmetleri

• Programda Belirtilen Ulaşım Araçları

• Müze ve Ören Giriş Ücretleri

• 3* 4* Otellerde  4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

• Akşam Yemekleri

• Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası,

• Laz Tour Bölge Güvencesi.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Gidiş - Dönüş Uçak Biletleri,
 • Öğlen Yemekleri,
 • Yemeklerde alınacak olan içecekler,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50 Tl )

 

Tur Programı

ANNELER GÜNÜ’NE ÖZEL GÜRCİSTAN TURUMUZ

3.GÜN AŞIKLAR ŞEHRİ SİGNAGİ

BATUM’DAN TİFLİS’E 4 GECE 5 GÜN

 

1. GÜN: BATUM

                Sizler ile saat 10.00 da Trabzon Zorlu Grand Hotel karşısında rehberimiz ve aracımız ile karşılıyoruz. Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuz sonrasında Sarp Sınır Kapısına ulaşıyor geçiş işlemlerinin sonrasında Gürcistan Ajara Özerk Bölgesine giriş yapıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan St. Aziz Andrew Heykelini görüyor Batum şehir merkezine doğru yolculuğumuz esnasında Gonia Hisarını panoramik olarak izliyoruz.  Rehberimizin vereceği Gürcistan bilgilerinin eşiğinde otelimize ulaşıyoruz. Odalarımızdaki kısa dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi yöresel ürünler şeklinde alacağımız restaurantımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrasında Ninoshvili caddesinde bulunan ışıklı su fıskiyeleri gösterimi sonrasında serbest zaman. Konaklama BATUM


2. GÜN: BATUM – KUTAİSİ – TİFLİS

                Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından sahil kasabası Kobuleti üzerinden Yunan Mitolojisinde Altın Post efsanesinin geçtiği ve son noktası olarak kabul edilen Rioni nehri kenarında kurulu 4 bin yıllık tarihi Kolhis krallığının başkenti Kutaisi’ye ulaşıyoruz. Kutaisi’de UNESCO Mirası Bagrati Katedrali (11.yy), Gelati Ketedrali (10.yy) gezilerimizi tamamlıyor, +14 C stabil ısısı ile 30 milyon yıldır dış dünya ile hiç teması olmayan değişik canlıları barındıran Staplia mağarası ile 30 milyon yaşında oldukları tahmin edilen dünyanın en belirgin dinozor ayak izlerini görüyor öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası 2008 yılındaki Rusya saldırıları ile önemli bölümü yıkılan Stalin’in doğum yeri olan Gori’ye ulaşıyoruz.  Stalin Müzesi, Stalin’in Evi ve özel tren vagonunun görülmesi sonrası M.Ö. 11-9 yy. Homo Sapiens insan türünün uygarlığından izleri duvarlarında görebileceğimiz Uplistsikhe mağarasını geziyor başkent Tiflis’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyor, kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi yöresel ürünler şeklinde alacağımız restaurantımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrasında otele hareket, Konaklama TİFLİS


3. GÜN: TİFLİS – SİGNAGİ 

                Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Gürcistan’ın doğu kesiminde bulunan ve önemli şarap bölgesi Kakheti’ye  hareket ediyoruzGüzergahımız boyunca Gürcistan’ın önemli manastır merkezlerinden olan ve Hıristiyanlığı Gürcistan’da yayan Azize Nino’nun mezarının da bulunduğu Bodbe Manastırı’nı (Tsmında Nınos Monastery)  geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra 1975 yılında devlet tarafından koruma altına alınmış ve restore edilen sokakları, şarapçılığı, halıcılığı ile ün yapmış olan sevgililer şehri Signagi’ye ulaşıyoruz. Deniz seviyesinden 790 metre yükseklikte Alazani vadisi ile Büyük Kafkas dağlarına hâkim olan şehir gezimizde Pheasant’s Tears şarap evinde; şarap mahzeni, John Henry Wurdeman V resim sergisi, halı ve kilim odaları gezileri sonrası öğle yemeğimizi yöresel müzik eşliğinde alıyor ve şarapların tadımına baktıktan sonra Gürcistan’da tek 24 saat açık nikah salonu ile zaman kısıtlaması olmadan evlenebileceğiniz nikah dairesi, Etnografya ve Arkeoloji Müzesi, Kale surları, St. George Kilisesini geziyor Tiflis’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyor, kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi yöresel ürünler şeklinde alacağımız restaurantımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrasında otele hareket, Konaklama TİFLİS


4. GÜN: TİFLİS ŞEHİR TURU

                Otelde aldığımız kahvaltının ardından  Mtkhvari nehrini takip ederek Meidani’ye ulaşıyoruz. M.Ö. 12 yy. kadar dayanan eski bir Gürcü tarihini rehberimizden dinliyor,   Sülfür hamamları, Narikala kalesinin aşağısında Metekhi kilisesini, şehrin kurucusu Kral Vakhtang Gorgasali’nin heykelini  gördükten sonra barlar ve cafeler sokağı olarak bilinen Sheridan, Leselidze caddesine çıkıyoruz. St.Georgeun altın heykelinin bulunduğu Özgürlük meydanını (Eski Lenin Meydanı) görüyoruz. Aracımız ile buluşuyor Tiflis’in muhteşem manzarasını izlemek üzere kutsal dağ ismi verilen Mtatsminda tepesine çıkıyoruz. Mtatsminda Milli Parkı’nda ilginç modern mimariye sahip yapıları ve şehri ikiye ayıran Mtkhvari nehrini fotoğraflıyoruz. Aracımız ile aşağıya inerek Rustaveli caddesinde bulunan Ulusal sanat müzesini, Gürcistan Parlamento binasını, Sovyet döneminden kalma posta binası, opera ve Filarmoni binası görerek Marjanashvili bölgesine “Türk Sokağına” gidiyoruz. Öğle yemeğimizi Türk restaurantlarında alıyor, yemekten sonrasında Ortadoğu’daki en büyük dini yapı olan St.Trinity (Sameba) Katedrali’ne hareket ediyoruz. Büyüleyici bir katedral olan Sameba Katedrali’nin geziyor ve Ortodoks ayinini izliyoruz. Sameba Katedrali ziyaretimiz bittikten sonra otelimize dönüyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimizi yöresel ürünler şeklinde alacağımız restaurantımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrasında otele hareket, Konaklama TİFLİS


5. GÜN: BATUM BOTANİK BAHÇESİ

                Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tiflis’ten ayrılıyor Batum’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Rus botanikçi Krasnov tarafından kurulan dünyanın en büyük Botanik Bahçecilerinden bir tanesi olan Batum Botanik Garden’ı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Doğasıyla büyüleyici bu "Yeşil Burun"u gezdikten Batum merkezde vereceğimiz serbest zamanın ardından belirlenen saatte toplanıyor Hopa'ya hareket ediyoruz. Bir başka LAZ TUR Gezisinde buluşmak dileği ile sizlerden ayrılıyoruz.

 

GÜMRÜK GEÇİŞLERİ HAKKINDA

*Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “Yeni Tip Biyometrik Kimlik Kartı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

* 1 Eylül 2019’dan itibaren Yeni Tip Biyometrik Kimlik kartı kullanılması gerekmektedir, Eski nüfus cüzdanı ile yurtdışına çıkış yapamamaktadırlar.

*Sarp sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir. Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.

*Herhangi bir sebeple Gürcistan’da 90 günden fazla kalmak isteyen ve oturma izni müracaatında bulunacak olan vatandaşlarımızın Gürcistan’a girişlerinde pasaport kullanmaları gerekmektedir.

*İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.

*Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.

*Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arzetmektedir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.

 

GÜMRÜK FORMALİTELERİ

4458 sayılı Gümrük Kanunun 167 nci maddesi, 07.07.2010-2010/659 ve 15.03.2011-2011/1546 tarihli-sayılı Bakanlar Kurulu Kararları ile değişik 2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki "4458 sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar, 19.04.2011 tarihli ve 2011/23 sayılı Genelge.

Yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyeti nedir?

Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro'yu geçmeyen eşya için uygulanır. Ancak, 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro olarak uygulanır.

Yolcu beraberinde getirilen Ek-9 sayılı liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşya için muafiyet nasıl uygulanır?

Yurda giriş yapan yolcuların Karar eki Ek-9 liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşyaya, yolcu beraberinde olmak kaydıyla, muafiyet tanınacaktır.

Tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünler için muafiyet hakkı karşısında yazılı miktarı aşmamak kaydıyla her bir ürün için ayrı ayrı kullanılabilir. Ayrıca, tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünlere ilişkin muafiyet hakkından, 18 yaşın altındaki yolcular faydalanamayacaktır.

Muafiyet kapsamındaki eşya tür ve miktarları şu şekildedir:

 

TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ

 

1- Sigaralar 600 adet ( 3 Karton )

2- Sigarillolar (her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar) 100 adet

3- Puro 50 adet

4- Kıyılmış tütün (200 yaprak sigara kağıdı ile) 250 gr.

5- Pipo tütünü 250 gr.

 

ALKOLLÜ ÜRÜNLER

1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt.

2- Alkol derecesi % 22’yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

 

KOZMETİK ÜRÜNLER

600 ml’yi aşmamak kaydıyla kolonya, parfüm, lavanta, esans veya losyon ile 5 adet cilt bakım ürünü ve makyaj malzemesi.

 

GIDA ÜRÜNLERİ

1- Çay 1 kg.

2- Çözülebilir hazır kahve 1 kg.

3- Kahve 1 kg.

4- Çikolata 1 kg.

5- Şekerden mamul yiyecek 1 kg.

İsteyen yolcular 1 kg çikolata veya 1 kg. şekerden mamul yiyecek haklarının tamamını yani 2 kg.lık hakkı söz konusu eşyadan sadece birisi için kullanabilirler.

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri MERCEDES Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.