Batum - Tiflis - Borjomi Turu Trabzon Çıkışlı

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Batum - Tiflis - Borjomi Turu Trabzon Çıkışlı

, Trabzon Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Gürcistan
 • Alt Kategori :
  Batum - Tiflis Turları, Batum Turları, Gürcistan Konaklamalı Turları, Gürcistan Turları, Hafta Sonu Turları, Konaklamalı Yurt dışı Turları, Kültür Turları, Tiflis Turları, Vizesiz Turlar, Yurtdışı Turları
 • Süre :
  3 Gün
 • Vize :
  Pasaportsuz Vizesiz Kimlikle Geçiş
 • Kapasite :
  54
 • Hareket Saati :
  19:00
85 $ dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Batum - Tiflis - Borjomi Turu Trabzon Çıkışlı Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : 3 Gün
Talep Gönder
Trabzon Hareketli Tiflis Turu
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
30/05/2023-31/12/2023
85 $
100 $
85 $
(0-6) 0 $
(7-12) 43 $
(0-6) 85 $
(7-12) 85 $
(0-6) 85 $
(7-12) 85 $

Fiyata Dahil Olanlar

 🟢Tiflis'de 4* Otelde  Oda Kahvaltı Konaklama,

 🟢Trabzon - Tiflis Gidiş, Dönüş Otobüsle Ulaşım 

 🟢Çevre Gezileri,

 🟢Araç içi İkramlar,

 🟢Profesyonel Rehberlik hizmetleri,

 🟢Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası,

 🟢Laz Tour Bölge Tecrubesi.

Fiyata Dahil Olmayanlar

🔴 Yemekler ve içecekler.

🔴 Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri,

🔴 Yurt Dışı Çıkış Harcı (150 TL)

 

 

Tur Programı

ÖNEMLİ DUYURU

       * Bugünden itibaren (15 Haziran) Gürcistan'a girişlerde aşı veya PCR testi şartı aranmayacağı öğrenilmiştir.

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın Gürcistan'a giriş yaparken aşı sertifikası veya PCR test sonucu ibraz etmesine gerek bulunmamaktadır.

 

* 1 Eylül 2019’dan itibaren Yeni Tip Biyometrik Kimlik kartı kullanılması gerekmektedir, Eski nüfus cüzdanı ile yurtdışına çıkış yapamamaktadırlar.

*Türkiye'den sadece kimlik belgesiyle gerçekleştirilecek seyahatlerde Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) 9303 belgesindeki standartlara uygun, "fotoğraflı" kimlik kartı zorunlu oldu. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün "Seyahat Belgesi Olarak Kullanılan TC Kimlik Kartları" konulu genelgesinde, Türkiye'den Gürcistan ile ikili anlaşmaların imzalandığı ülkelere giriş çıkışlarda fotoğraflı kimlik şartı getirildi. Bu nedenle Bebekler dahil herkesin kimlik kartında biyometrik fotoğraf bulunması zorunludur.

 

*Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu ile veya Yeni Tip Biyometrik Kimlik kartı ile yurtdışına çıkış yapan misafirlerimizden sınır geçişinde Kişi başına 150 TL harç bedeli alınmaktadır. 7 yaşını doldurmamış Çocuklar  çıkış harcı ödememektedir.

 

*Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.

 

 

 

Saygıyla Duyurulur.

 

Batum & Tiflis Turu 2 Gece 3 Gün

 

 

1.Gün: Trabzon - Tiflis Gece Yolculuğu

       Saat 19:00'da Trabzon  Zorlu Grand otel rehberimiz eşliğinde karşılama ve bizleri bekleyen aracımızla Batum’a hareket. Gümrük geçişleri sonrasında Batum'da bulunan Işıklı su gösterilerini seyrediyoruz ve 00:30 Tiflis’e doğru hareket ediyoruz.


 2.Gün: Tarih ve Gürcistan Başkenti Tiflis Şehir Turu

     Sabah saatlerinde Tiflis’e varıyoruz ve Tiflis’te kahvaltımızı alacağımız Marjanishvili bölgesine gidiyoruz. Aldığımız kahvaltı ardından otel müsaitliğine göre otelimize yerleşmek üzere harekete geçiyoruz. Otele giriş işlemlerimiz tamamlandıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte lobide toplanıp Eski Tiflis’e doğru yola çıkıyoruz. Mtkvari nehrini takip ederek Meidani’ye ulaşıyoruz. Teleferikle şehri kuşbakışı inceleme fırsatı bularak Qartuli Deda(Gürcü Anası) heykeline ulaşıyoruz. Buradan Narikala tepesini gezerek Eski tiflise iniyoruz.İlk durağımız Sülfür hamamları oluyor ve daha sonrasında Eski Tiflis’in merkezinde şehirle tanışıyoruz. M.Ö. 12 yy’a kadar dayanan eski bir Gürcü tarihinden bugüne kalanları rehberimizden dinliyoruz. Narikala kalesinin aşağısında Metekhi kilisesini, şehrin kurucusu kral Vakhtang Gorgasali’nin heykelini  gördükten sonra barlar ve kafeler sokağı olarak bilinen Sheridan içerisinden turistik bir cadde olan Leselidze caddesine çıkıyoruz. Leselidze caddesinden yürüyerek St.George’un altın heykelinin bulunduğu Özgürlük meydanınına (Tavisuplebis – eski Lenin meydanı) çıkıyoruz. Buradan otobüsümüze binerek Tiflis’i güzel bir manzaradan seyretmek için kutsal dağ ismi verilen “Mtatsminda” tepesine Füniküler ile çıkıyoruz. Mtatsminda Milli Parkı’nda ilginç modern mimariye sahip yapıların ve ormanlık alanın içerisinde gezerek fotoğrafları çekeceğimiz noktaya geliyoruz. Burada şehri ikiye ayıran Mtkhvari nehrini ve şehri detaylı olarak görüyor rehberimizin bölgeyle ilgili detaylı anlatımını dinliyoruz. Daha sonrasında otobüsümüzle merkeze inerek Rustaveli caddesini geziyoruz. Gürcistan Parlemento binasını görüyoruz. Sovyet döneminden kalma posta binası, opera binasını, Filarmoni’yi görerek öğle yemeğimizi alacağımız restauranta gidiyoruz. Yemekten sonra Avlabari yakınlarında bulunan ve Ortadoğu’daki en büyük dini yapı olan St.Trinity (Sameba) Katedrali’ne gidiyoruz.Büyüleyici bir katedral olan Sameba Katedrali’nin içine giriyoruz ve içeride yapılan Ortodoks ayinini izliyoruz. Daha sonrasında şehrin diğer tarafından güzel bir manzaraya sahip bu tepeyide fotoğraflarımızla ölümsüzleştiriyoruz. Sameba Katedrali ziyaretimiz bittikten sonra Tiflis’te bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz geleneksel Gürcü lezzetlerini tadacağımız Gürcü restaurantında. yemek sonrasında arzu eden misafirlerimizle gece turu düzenliyoruz  ve Tiflis merkezde Shardeni’de çay kahve içerek sohbet ediyoruz.


 3.Gün: Mtskheta – Borjomi - Batum Gezisi

       Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından Batum’a doğru dönüşe geçiyoruz. Dönüş yolunda Gürcistan’ın eski dini merkezi ve başkenti olan Mtskheta’ya doğru yola çıkıyoruz ve oradaki tarihi yerleri görmeye başlıyoruz: UNESCO Dünya Mirasları tarafından koruma altında olan Jvari Manastırı’nı (6. yy) ve İsanın cübbesinin yakıldığı Svetitskhoveli Katedrali’ni (11. Yy) geziyoruz. Mtskheta gezimizin sonrasında Borjomi’ye hareket ediyoruz vadi içerisinde yer alan ve Gürcistan'ın en önemli ihraçat ürünü olan maden suyunun kaynağından tadına bakıyoruz, Water Park ve Central park gezilerimizin ardından Sovyetlerden kalma teleferikle zirveye çıkıyoruz, manzarayı fotoğrafladıktan sonra serbest zaman.Batum’a varıyoruz. 1866 yılında yapımı tamamlanan Batum valide sultan camii de denilen özellikle ahşap iç mekanı ile büyüleyici bir görünüme sahip olan Batum merkez camii gezimizin ardından muhteşem bir şehir planlaması örneği olan Batum’un en güzel yerlerinden biri ve Avrupa şehir meydanlarını anımsatan Piazza meydanını geziyoruz, Avrupa Meydan'nın da bulunan 2007 yılında 1 Milyon Lari’ye maliyeti tamamlanan Medea Heykeli, Konstantine Gamsakhurdia Caddesinde bulunan Adjara Özerk bölgesi yönetim binası, Şehrin en görkemli heykellerinden birisi olan hırs ve gücü temsil eden bir çeşmenin üzerine kurulmuş Poseidon heykelini ve Tiyatro Meydan'nı geziyor trajik hikayelerini dinliyoruz ve sonrasında Drama tiyatrosunun fotoğraflarını çektikten sonra Yemyeşil doğası, Kendine hayran bırakan sahil şeridi ile kilometrelerce uzunluğundaki Eski Batum Bulvarına ilerliyoruz. İlgi çekiçi modern mimarilerden birini "özel tasarım nikah salonunu" görüyoruz. Eski Batum bulvarında fiskiyelerde fotoğraf çekildikten sonra Dünyada kullanılan 14 yazı sistemlerinden birisi olan 33 Gürcü alfabesini üzerinde bulunduran ve Restoran olarak hizmet veren Alphabetic Tower önünden geçip 2010 yılında Tamara Kvesitadze ve Pataa Sanaiya tarafından yapımı tamamlanan Kurban Said’in ünlü romanının kahramanları Aşkın hareket eden figürü ‘’ Ali ve Nino ‘’ heykelini görüp Gürcü Prenses Nino ve Azeri Sosyete Ali’nin hikâyelerini rehberimiz tarafından anlatımı sonrasında deniz kenarında çay kahve için serbest zaman veriyoruz. 20:30'da dönüşe geçiyoruz. Sarp sınır kapısındaki geçiş işlemimizden sonra Trabzon'a varış. 

Bir başka macerada buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

GÜMRÜK GEÇİŞLERİ HAKKINDA

*Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “Yeni Tip Biyometrik Kimlik Kartı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

*Sarp sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir. Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.

*Herhangi bir sebeple Gürcistan’da 90 günden fazla kalmak isteyen ve oturma izni müracaatında bulunacak olan vatandaşlarımızın Gürcistan’a girişlerinde pasaport kullanmaları gerekmektedir.

*İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.

*Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.

*Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arzetmektedir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.

 

GÜMRÜK FORMALİTELERİ

4458 sayılı Gümrük Kanunun 167 nci maddesi, 07.07.2010-2010/659 ve 15.03.2011-2011/1546 tarihli-sayılı Bakanlar Kurulu Kararları ile değişik 2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki "4458 sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar, 19.04.2011 tarihli ve 2011/23 sayılı Genelge.

Yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyeti nedir?

Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro'yu geçmeyen eşya için uygulanır. Ancak, 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro olarak uygulanır.

Yolcu beraberinde getirilen Ek-9 sayılı liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşya için muafiyet nasıl uygulanır?

Yurda giriş yapan yolcuların Karar eki Ek-9 liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşyaya, yolcu beraberinde olmak kaydıyla, muafiyet tanınacaktır.

Tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünler için muafiyet hakkı karşısında yazılı miktarı aşmamak kaydıyla her bir ürün için ayrı ayrı kullanılabilir. Ayrıca, tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünlere ilişkin muafiyet hakkından, 18 yaşın altındaki yolcular faydalanamayacaktır.

Muafiyet kapsamındaki eşya tür ve miktarları şu şekildedir:

 

TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ

 

1- Sigaralar 600 adet ( 3 Karton )

2- Sigarillolar (her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar) 100 adet

3- Puro 50 adet

4- Kıyılmış tütün (200 yaprak sigara kağıdı ile) 250 gr.

5- Pipo tütünü 250 gr.

 

ALKOLLÜ ÜRÜNLER

1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt.

2- Alkol derecesi % 22’yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

 

KOZMETİK ÜRÜNLER

600 ml’yi aşmamak kaydıyla kolonya, parfüm, lavanta, esans veya losyon ile 5 adet cilt bakım ürünü ve makyaj malzemesi.

 

GIDA ÜRÜNLERİ

1- Çay 1 kg.

2- Çözülebilir hazır kahve 1 kg.

3- Kahve 1 kg.

4- Çikolata 1 kg.

5- Şekerden mamul yiyecek 1 kg.

İsteyen yolcular 1 kg çikolata veya 1 kg. şekerden mamul yiyecek haklarının tamamını yani 2 kg.lık hakkı söz konusu eşyadan sadece birisi için kullanabilirler.

 

 

 

 

Tur Haritası

1.Gün Öğlen Yemeği
1.Gün Akşam Yemeği
2.Gün Öğlen Yemeği
2.Gün Akşam Yemeği
3.Gün Öğlen Yemeği
Batum Gonio (Apsaros) Kalesi
Batum Botanik Bahçesi
Batum Sanat Müzesi
Batum Devlet Müzesi
Batum Yunus Gösterileri
Batum Halk Dansları Gösterisi
Tiflis Ulusal Sanat Müzesi
Tiflis Etnoğrafya Müzesi
Tiflis Halk Dansları Gösterisi
Tiflis Gece Turu
Gori Stalin Müzesi
Kutaisi Uplistsikhe Mağarası

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri, Tourismo & Travego vb. 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.