Kafkas Rüyası Gürcistan

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Kafkas Rüyası Gürcistan

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Gürcistan
 • Alt Kategori :
  Batum - Tiflis Turları, Batum Turları, Gürcistan Konaklamalı Turları, Gürcistan Turları, Hafta Sonu Turları, Konaklamalı Yurt dışı Turları, Vizesiz Turlar, Yurtdışı Turları
 • Süre :
  7 Gün
 • Kapasite :
  45

Laz Tour olarak, 26 yıllık bölge tecrübemizle tasarlanan bu özel Gürcistan turu, İstanbul'dan başlayarak sizi Tiflis, Kakheti, Telavi, Kvareli, Borjomi, Tskaltubo, Sataplia, Zugdidi ve Batum gibi unutulmaz yerlere götürmektedir. Amacımız, sadece turist olmanın ötesine geçerek, Gürcistan'ın zengin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini keşfetmenize olanak sağlamaktır.

810 $ dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Kafkas Rüyası Gürcistan Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder
Standart Oda
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
30/05/2024-31/12/2024
810 $
980 $
810 $
(0-2) 162 $
(3-12) 745 $
(0-2) 810 $
(3-12) 810 $

Fiyata Dahil Olanlar

🟢 Özel tur araçları ile seyahat,

🟢 Araç içi ikramlar,

🟢 6 gece 4* Otellerde Konaklama,

🟢 6 kahvaltı – 4 akşam yemeği,

🟢 Profesyonel Rehberlik Hizmeti,

🟢 Yurtiçi Zorunlu Seyahat Sigortası,

🟢 Yayla Transferleri,

🟢 Müze ve Ören Yeri Girişleri,

🟢 İstanbul (Sabiha Gökçen) –Tiflis - Uçak Biletleri.

🟢 Trabzon –İstanbul (Sabiha Gökçen) Uçak Biletleri.

Fiyata Dahil Olmayanlar

🔴 Yurt Dışı Çıkış Harcı, 150 TL

🔴 Öğle Yemekleri,

🔴 Alkollü ve Alkolsüz içecekler.

 

Tur Programı

KAFKAS RÜYASI GÜRCİSTAN

Tiflis – Kakheti – Telavi – Kvareli – Borjomi – Tskaltubo – Sataplia – Zugdidi -Batum

1.Gün: İstanbul – Tiflis

Sabiha Gökçen havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 21.45’de  buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC324 sefer sayılı uçuşu ile 00.15’de Tiflis’e hareket ediyoruz. Saat 03.30’ da Tiflis Havalimanına varıyor ve aracımızla buluşuyoruz. Aracımızla konaklayacağımız otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

 

2.Gün: Tiflis

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından Eski Tiflis’e doğru yola çıkıyoruz. Mtkvari nehrini takip ederek Meidani’ye ulaşıyoruz. Teleferikle şehri kuşbakışı inceleme fırsatı bularak Qartuli Deda(Gürcü Anası) heykeline ulaşıyoruz. Buradan Narikala tepesini gezerek Eski tiflise iniyoruz. İlk durağımız Sülfür hamamları oluyor ve daha sonrasında Eski Tiflis’in merkezinde şehirle tanışıyoruz. M.Ö. 12 yy’a kadar dayanan eski bir Gürcü tarihinden bugüne kalanları rehberimizden dinliyoruz. Narikala kalesinin aşağısında Metekhi kilisesini, şehrin kurucusu kral Vakhtang Gorgasali’nin heykelini gördükten sonra barlar ve kafeler sokağı olarak bilinen Sheridan içerisinden turistik bir cadde olan Leselidze caddesine çıkıyoruz. Leselidze caddesinden yürüyerek St.George’un altın heykelinin bulunduğu Özgürlük meydanının (Tavisuplebis – eski Lenin meydanı) çıkıyoruz. Buradan otobüsümüze binerek Tiflis’i güzel bir manzaradan seyretmek için kutsal dağ ismi verilen “Mtatsminda” tepesine Füniküler ile çıkıyoruz. Mtatsminda Milli Parkı’nda ilginç modern mimariye sahip yapıların ve ormanlık alanın içerisinde gezerek fotoğrafları çekeceğimiz noktaya geliyoruz. Burada şehri ikiye ayıran Mtkhvari nehrini ve şehri detaylı olarak görüyor rehberimizin bölgeyle ilgili detaylı anlatımını dinliyoruz. Daha sonrasında otobüsümüzle merkeze inerek Rustaveli caddesini geziyoruz. Gürcistan Parlemento binasını görüyoruz. Sovyet döneminden kalma posta binası, opera binasını, Filarmoni’yi görerek sonrasında Avlabari yakınlarında bulunan ve Ortadoğu’daki en büyük dini yapı olan St.Trinity (Sameba) Katedrali’ne gidiyoruz. Büyüleyici bir katedral olan Sameba Katedrali’nin içine giriyoruz ve genelde içeride yapılan Ortodoks ayinini izliyoruz. Daha sonrasında şehrin diğer tarafından güzel bir manzaraya sahip bu tepede fotoğraflarımızla ölümsüzleştiriyoruz. Sameba Katedrali ziyaretimiz bittikten sonra Tiflis’te bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz geleneksel Gürcü lezzetlerini tadacağımız Gürcü restoranında alıyoruz.

3.Gün: Tiflis – Kakheti – Bodbe Manastırı – Signagi – Alazani Vadisi – Telavi

Gürcistan’ın doğu kesiminde bulunan, Gürcistan’ın en önemli şarap bölgesi Kakheti bölgesine hareket ediyoruzGürcistan’ın önemli manastır merkezlerinden olan ve Gürcistan’da Hristiyanlık dinini yayan Azize Nino’nun mezarının da bulunduğu Bodbe Manastırı’nı (Tsmında Nınos Monastery)  gezdikten sonra, 1975 yılında devlet tarafından koruma altına alınmış, restore edilen sokakları, şarapçılığı ve halıcılığı ile ün yapmış olan sevgililer şehri Signagi’ye gidiyoruz. Deniz seviyesinden 790 metre yükseklikte yer alan,  Alazani vadisi ve büyük Kafkas dağlarına hâkim olan şehir gezimizde Pheasant’s Tears şarap evinde; şarap mahzeni, John Henry Wurdeman V resim sergisi, halı ve kilim odaları gezileri sonrası öğle yemeğimizi yöresel restoranda aldıktan sonra Sighnaghi’de gezimize devam ediyoruz. Gürcistan’da tek 24 saat açık nikâh salonu ile zaman kısıtlaması olmadan evlenebileceğiniz nikah dairesi, Etnografya ve Arkeoloji Müzesi, Kale surları, St. George Kilisesi göreceğimiz yerlerden sadece bazıları… Gezilerimiz sonrası akşam yemeği ve Telavi’de bulunan otelimizde konaklama.

4.Gün: Kvareli – İlia Gölü – Borjomi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Gürcü yazar ve şair olan İlia Chavchavadze’nin doğduğu ev, el yazmaları ve resimlerinin bulunduğu sergi salonu, şarap mahzenlerini göreceğimiz İlia Chavchavadze Müzesi gezisi sonrası Para Bankasını geziyoruz. Burada geçmişten günümüze Gürcistan paralarını görme şansımız olacak ardından öğle yemeğimizi almak üzere İlia Gölüne hâkim bir yerde yer alan restoranda gidiyoruz. Yemek sonrası göl etrafında yapacağımız kısa bir yürüyüş sonrası Borjomi’ye hareket ediyoruz. Konaklayacağımız otele yerleşiyor ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz.

5.Gün: Borjomi – Tskaltubo – Kutaisi – Sataplia – Prometheus Mağarası

Sabah alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında Borjomi Kalesi, Water Park ve Central park gezilerimizin ardından Sovyetlerden kalma teleferikle zirveye çıkıyoruz manzarayı fotoğrafladıktan sonra Tskaltubo’ya doğru yola çıkıyoruz. Kutaisi kentine doğru hareket ediyoruz. Son dönem arkeolojik kazıları bizlere bu şehrin çok eski bir tarihi olduğunu (M.Ö. 975-1122) gösteriyor. 15.yy da ise Gürcü İmereti krallığının başkenti haline geliyor. Tskaltubo’ya hareket ediyoruz Kutaisi şehir merkezine yakın bir mevkiide bulunan ve son arkeolojik kazılarla dünya bilim çevrelerinin dikkatini toplayan Sataplia mağarasında “dinozor” kalıntılarını ve ayak izlerini yakından inceleme fırsatı yakalıyoruz. Ardından Prometheus Mağarasına geziyoruz. Gezimiz sonrasında konakladığımız otele gidiyor ve akşam yemeğine kadar serbest zaman veriyoruz.

6.Gün: Abhazya Özerk Cumhuriyeti – Zugdidi – Batum

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımızın ardından Abhazya Özerk Cumhuriyeti yakınlarındaki Zugdidi bölgesine hareket ediyoruz. Zugdidi’de görkemli ilgi çekici bir mimariye sahip eski Dadiani sarayını görüyoruz. Sarayı gezdikten sonra Gürcistan’daki en büyük liman kenti olan Poti şehrini panoramik olarak görüp Nehirlerin üzerinden ormanların içerisinden geçerek Acara Özerk bölgesine giriş yapıyoruz. Yolumuzun üzerinde tatil beldelerini görerek Batum şehrini panoramik olarak izleyebileceğimiz seyir tepesine çıkabilmek amacı ile 2586 metre uzunluğunda olan Batum Teleferik hattına biniyoruz (Argo Cable Car Batumi). Teleferik sonrasında Avrupa meydanıyla ziyaretlerimize başlıyoruz. Medea heykeli, St. Nicholas kilisesi, Eski Sovyet posta binasını gördükten sonra Tiyatro meydanına ilerliyoruz. Tiyatro meydanında Yunan mitolojisi deniz tanrısı Poseidon heykeli, Drama Tiyatrosunu görüyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Eski Batum bulvarına gidiyoruz. Batum bulvarında bu özel peyzaj düzenlemelerinin fotoğraflarını çekip deniz kenarında serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği sonrasında Konaklamamız Batum’daki otelimizde gerçekleştiriyoruz.

7.Gün: Batum Botanik Parkı – Sarp Sınır Kapısı – Fırtına Vadisi – Ayder – Trabzon

Kahvaltımızın ardından Makhindjauri bölgesinde Batum Botanik Bahçesine varıyoruz. Rus botanikçi Krasnov tarafından kurulan dünyanın 2.büyük botanik bahçesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Doğasıyla büyüleyici bu "YEŞİL BURUN" gezdikten sonra Sarp sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gerekli çıkış işlemleri ardından Hopa’ya varış. Arhavi, Fındıklı Ardeşen güzergâhından WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Yöreye has taş kemer köprülerin en güzel örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprüsü’nün görüyor ve fotoğraflıyoruz. Fırtına Deresi kenarında bulunan tesisimizde yöresel öğle yemeği sonrası Ayder’e hareket ediyoruz. Kaçkar Dağları eteğinde denizden 1350 m yükseklikte bulunan meşhur Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon’un (Galegon) görülmesi ve keyifli bir yürüyüş sonrası Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Trabzon Havalimanına transfer, Pegasus Havayollarının PC2819 sefer sayılı uçuşu ile 20.45 de İstanbul’a uçuş. Saat 22.35’de varış ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Bir Başka Kafkas macerasında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz...

Ulaşım

MINIBUSLER: 2018 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2010 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri  Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.