TEK ÜLKE 3 FARKLI FİYAT

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

TEK ÜLKE 3 FARKLI FİYAT

, Trabzon Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Gürcistan
 • Alt Kategori :
  Batum Turları, Gürcistan Turları, Hafta Sonu Turları, Karadeniz Bölgesi, Karadeniz Turları, Karadeniz Yayla Turları, Kültür Turları, Vizesiz Turlar, Yurtdışı Turları
 • Süre :
  2 Gün
 • Vize :
  Kimlikle Geçiş
 • Kapasite :
  46
519 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

TEK ÜLKE 3 FARKLI FİYAT Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : 2 Gün
Talep Gönder
3* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
07/03/2020
519 TL
638 TL
519 TL
(0-5) 0 TL
(0-5) 519 TL
(0-5) 519 TL
21/03/2020
519 TL
638 TL
519 TL
(0-5) 0 TL
(0-5) 519 TL
(0-5) 519 TL
4* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
07/03/2020
559 TL
718 TL
559 TL
(0-5) 0 TL
(0-5) 559 TL
(0-5) 559 TL
21/03/2020
559 TL
718 TL
559 TL
(0-5) 0 TL
(0-5) 559 TL
(0-5) 559 TL
5* Oteller
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
07/03/2020
599 TL
798 TL
599 TL
(0-5) 0 TL
(0-5) 599 TL
(0-5) 599 TL
21/03/2020
599 TL
798 TL
599 TL
(0-5) 0 TL
(0-5) 599 TL
(0-5) 599 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • Seçmiş Olduğunuz Otelde Oda Kahvaltı Konaklama (1 gece)
 • Otobüsle Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Laz Tour Bölge Tecrubesi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Yemekler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 50 TL )
 • Teleferik Ücreti ( 15 Lari )
 • Fırtına Vadisi Aktiviteleri

Tur Programı

TEK ÜLKE 3 FARKLI FİYAT

TRABZON HAREKETLİ, KONAKLAMALI BATUM TURU

 

1.GÜN CUMARTESİ: TRABZON – BATUM

Sabah Saat 10:00’da Trabzon Zorlu Grand Otel,  Saat 11:00’de  Rize Belediye Önü, Saat 13:00’de Hopa’da Vergi Dairesi Önünde bulunan müşterilerimiz ile buluşup Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Kimlikle geçişimizi tamamladıktan sonra şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhında Kral Andrew'in Aydınlanma yolu ismi verilen büstünü gördükten sonra Gonio bölgesine doğru ilerliyoruz. Gonio'dan geçerken sağ tarafımızda Gonio (Apsaros) kalesini görüyoruz. Hz.İsa'nın 12 havarisinden biri olan Aziz Matthias'ın yerliler tarafından öldürüldüğü bu kaleyi gördükten sonra ileride sol tarafta Sovyet döneminde kullanılan atış poligonunu panoramik olarak görüyoruz. Bize çokta yabancı olmayan kaynağı Bayburt'tan gelen Çoruh (Chorokhi) nehrinin üstünden geçip şehir merkezine ilk girişi yapıyoruz. Şehir merkezinin içerisinden geçerken ünlü Rus edebiyatçılar Anton Çehov ve Maksim Gorki'nin 15 sene yaşadığı evleri görerek, Batum şehrini panoromik olarak izleyebileceğimiz seyir tepesine çıkabilmek amacı ile 2586 metre uzunluğunda olan Batum Teleferik hattına biniyoruz (Argo Cable Car Batumi). Batum’un büyüleyici manzarasını fotoğraflarımızla ölümsüzleştiriyoruz. Öğlen yemeğini alacak olduğumuz restoranımıza hareket ve serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğinin ardından ilk durağımız  Batum Valide Sultan Camii de denilen Merkez orta Camii’nin görülmesinin ardından Batum’un en güzel yerlerinden biri olan Piazza Meydanı’nı geziyoruz. Piazza Meydanı  Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Piazza meydanı 5.800 metre kare alanı kaplayan bir meydan, içerisinde otel, restoran, Pub ve kafelerde 15 dakika fotoğraf için verecek olduğumuz serbest zaman sonrasında muhteşem bir şehir planlaması örneği olan Avrupa Meydan'nı ve Tiyatro Meydan'nı geziyoruz. Avrupa meydan'ında Medea'nın trajik hikayesini dinliyoruz ve sonrasında çevredeki mimarileri tanıyoruz. Tiyatro meydan'ında 15.yy'da İtalya'da yapılan Poseidon heykeli'nin kopyasını inceliyoruz. Drama tiyatrosunun fotoğraflarını çektikten sonra Eski Batum Bulvarına ilerliyoruz. İlgi çekiçi modern mimarilerden birini "özel tasarım nikâh salonunu" görüyoruz. Eski Batum bulvarında fiskiyelerde fotoğraf çekildikten sonra deniz kenarında çay kahve için serbest zaman veriyoruz. Geleneksel Gürcü mutfağı ile hizmet veren resorantımıza hareket. Yemek sonrasında Otelimize dönüyoruz ve Konaklama.

 

2. GÜN PAZAR : FIRTINA VADİSİ – RİZE - TRABZON

Kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Fırtına Vadisine hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz 23 kilometrelik bir parkuru olan bu doğal güzellik içerisinde rafting yapabilir veya özellikle yaz dönemlerinde adrenalin tutkunlarının sık tercih ettiği Yüksek bir noktadan alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat ile emniyet kemeri, kask ve benzeri ekipmanlar giyilerek bölge dilinde zipline olarak kullanılan aktiviteden yararlanabilirsiniz. Öğle yemeğini Karadeniz lezzetlerinin sunulduğu fırtına vadisinde aldıktan sonra Kendir ipinden el tezgahında dokunan Rize Bezi için alışveriş imkanı sunuyoruz. Verilecek olan serbest zaman sonrasında iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Rize Çay Fabrikası’nı gezip, üretim hakkında bilgi aldıktan sonra çay tadımı yapıyoruz.verilecek olan serbest zaman sonrasında Trabzon’a hareket ediyoruz yaklaşık 2 saat sürecek olan yoluluğumuz ardından Sizlere başka bir Kafkas macerasında buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

 

GÜMRÜK  GEÇİŞLERİ HAKKINDA

*Türkiye ve Gürcistan vatandaşlarının iki ülke arasında nüfus cüzdanlarıyla seyahat etmelerini sağlayan düzenlemenin 10 Aralık 2011’de yürürlüğe girmesiyle vatandaşlarımız, Gürcistan’a, her girişte 90 günü aşmayan seyahatleri için vizesiz ve “Yeni Tip Biyometrik Kimlik Kartı” veya geçerli pasaportlarıyla seyahat edebilirler. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

* 1 Eylül 2019’dan itibaren Yeni Tip Biyometrik Kimlik kartı kullanılması gerekmektedir, Eski nüfus cüzdanı ile yurtdışına çıkış yapamamaktadırlar.

*Sarp sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Nüfus cüzdanlarıyla Gürcistan’a gitmek üzere ülkemizden çıkacak vatandaşlarımıza çıkış işlemlerini gerçekleştiren görevlilerce “Giriş-Çıkış Formu” verilmektedir. Vatandaşlarımızın bu belgeyi Gürcistan’da kaldıkları süre boyunca yanlarında taşımaları ve ülkemize geri girişlerinde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hudut görevlilerine ibraz etmeleri zorunludur.

*Herhangi bir sebeple Gürcistan’da 90 günden fazla kalmak isteyen ve oturma izni müracaatında bulunacak olan vatandaşlarımızın Gürcistan’a girişlerinde pasaport kullanmaları gerekmektedir.

*İki ülke vatandaşlarının nüfus cüzdanlarıyla seyahatleri yalnızca Türkiye ve Gürcistan arasında mümkündür. Üçüncü ülkelere seyahatler için pasaport gerekecektir.

*Nüfus cüzdanıyla Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, mevzuatımız uyarınca anne ve babalarının birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi muvafakatini ibraz etmek suretiyle ülkemizden çıkış işlemi yapabileceklerdir.

*Sadece nüfus cüzdanıyla seyahat eden vatandaşlarımızın nüfus cüzdanlarını kaybetmeleri olasılığına binaen, Tiflis Büyükelçiliğimizde veya Batum Başkonsolosluğumuzda ülkemize geçişlerini teminen geçici pasaport müracaatlarında bulunabilmeleri için yanlarında fotoğraflı bir başka belgeyi daha (ehliyet, öğrenci kimliği v.s.) bulundurmaları önem arzetmektedir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın pasaportlarında, Abhazya’ya ve Güney Osetya’ya deniz yoluyla ve/veya başka ülkeler üzerinden seyahat ettiklerini gösteren damga veya mühür bulunduğu takdirde Gürcistan’a girişlerinde hapis ve/veya para cezasına çarptırılmaları söz konusu olabilecektir.

*Gürcistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın yanlarında 30.000 Lari veya üzerindeki bir meblağa tekabül eden Türk Lirası/döviz bulundurmaları halinde, Gürcistan gümrük memurlarına önceden sözlü veya yazılı olarak paralarını beyan etmeleri önem taşımaktadır. Beyan edilmeyen nakit paraya, Gürcistan mevzuatı uyarınca el konulmaktadır.

 

GÜMRÜK FORMALİTELERİ

4458 sayılı Gümrük Kanunun 167 nci maddesi, 07.07.2010-2010/659 ve 15.03.2011-2011/1546 tarihli-sayılı Bakanlar Kurulu Kararları ile değişik 2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki "4458 sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar, 19.04.2011 tarihli ve 2011/23 sayılı Genelge.

Yolcu beraberi hediyelik eşya muafiyeti nedir?

Muafiyet, her bir yolcu için toplam gerçek kıymeti 430 Avro'yu geçmeyen eşya için uygulanır. Ancak, 15 yaşından küçük yolcular için bu miktar 150 Avro olarak uygulanır.

Yolcu beraberinde getirilen Ek-9 sayılı liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşya için muafiyet nasıl uygulanır?

Yurda giriş yapan yolcuların Karar eki Ek-9 liste kapsamı “A) Tüketim Maddeleri” bölümünde yer alan eşyaya, yolcu beraberinde olmak kaydıyla, muafiyet tanınacaktır.

Tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünler için muafiyet hakkı karşısında yazılı miktarı aşmamak kaydıyla her bir ürün için ayrı ayrı kullanılabilir. Ayrıca, tütün ve tütün ürünleri ile alkollü ürünlere ilişkin muafiyet hakkından, 18 yaşın altındaki yolcular faydalanamayacaktır.

Muafiyet kapsamındaki eşya tür ve miktarları şu şekildedir:

 

TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ

 

1- Sigaralar 600 adet ( 3 Karton )

2- Sigarillolar (her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar) 100 adet

3- Puro 50 adet

4- Kıyılmış tütün (200 yaprak sigara kağıdı ile) 250 gr.

5- Pipo tütünü 250 gr.

 

ALKOLLÜ ÜRÜNLER

1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt.

2- Alkol derecesi % 22’yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

 

KOZMETİK ÜRÜNLER

600 ml’yi aşmamak kaydıyla kolonya, parfüm, lavanta, esans veya losyon ile 5 adet cilt bakım ürünü ve makyaj malzemesi.

 

GIDA ÜRÜNLERİ

1- Çay 1 kg.

2- Çözülebilir hazır kahve 1 kg.

3- Kahve 1 kg.

4- Çikolata 1 kg.

5- Şekerden mamul yiyecek 1 kg.

İsteyen yolcular 1 kg çikolata veya 1 kg. şekerden mamul yiyecek haklarının tamamını yani 2 kg.lık hakkı söz konusu eşyadan sadece birisi için kullanabilirler.

 

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2010 model ve üzeri MERCEDES 403, Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.