Romantik Avrupa

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Romantik Avrupa

, İstanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Slovenya
  • Alt Kategori :
    LJUBLJANA-AUSBURG-COMO-VENEDIK, Yurtdışı Turları
  • Süre :
    8 Gün
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Romantik Avrupa Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

— Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Ljubljana / Venedik –İstanbul (IST)gidiş dönüş uçak bileti,

— Programda belirtilen otellerde 7 gece odakahvaltı bazında konaklamalar,

— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

— Programda belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri,

— Özel tekne ile Venedik-San Marco adasına geçiş,

— Programda belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri,

— Otel vergileri & Turist şehir vergileri.

— Laz Tour profesyonel rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayanlar

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )

— İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)

— Kişisel harcamalar

— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

Tur Programı

KIŞ DÖNEMİ

ROMANTİK AVRUPA

Ljubljana (1) & Bled & Hallstad & Romantik Yol-Ausburg (2)

Lihtenştayn & Lugano & Como(2) & Venedik (2)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi :Verona&Garda (65 euro) + Venedik by night (35 euro) + Aosta Vadisi&Mont Blanc (70 euro) Romantik Yol (90 euro) / Turlarımız paket (toplu) olarak alındığında 260 Euro yerine 195 Euro olacaktır.

 

01.Gün                  ISTANBUL – LJUBLJANA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları Kontuarı önünde saat 07.00’ da buluşacağız. Türk HavayollarınınTK 1061 sefer sayılı uçağı ile saat 09.20’de İtalya’nın sınır komşusu Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya hareket edeceğiz, saat 10.35’te Ljubljana’ ya varışın ardından özel otobüslerimizle Ljubljana şehir turu için harekete geçeceğiz. Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, ZmajskaMost, Eski Meydan, Tarihi Çeşme ve Halk Meydanını göreceğiz. Şehir turunun ardından otelimize transfer edileceğiz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra  Sloven gecesi turuna katılabilirler (45 Euro). Geceleme otelinizde.

 

02.Gün                  LJUBLJANA– BLED GÖLÜ &HALLSTATT KÖYÜROMANTİK YOL(AUSBURG)

Ljubljana’ da otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Avrupa’ nın en güzel 10 köyü listesine girmiş Slovenya’ nın kuzeybatısında bulunan Bled kasabasına hareket. Bled, buz devrine ait Bled Gölü ile ünlüdür. Bu onu büyük bir turistik cazibe yeri yapar. Gölün ortasındaki küçük bir ada adanın üzerinde bir kilise vardır. Ziyaretçiler sıklıkla iyi şans dilemek için onun zilini çalarlar. Beld köyü’ nün büyüsü altında yolumuza devam ederkenHallstatt’ a varıyoruz.Hallstatter gölü kıyısındaki bu şirin yer, sizi gördüğünüz anda etkisi altına alacak. Her köşesi size yaşam ilhamı verecek. Bu köy UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenmiştir. Köyün manzarasını izlerken içindeki dinginlik sizi huzurlu hissettirecek.Masallar diyarının, başkenti derinliğini taşıyan bu iki mekân sizi çok etkileyecek. Tur bitiminde Romantik yol bölgesindeki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

03.Gün                  ROMANTİK YOL(AUSBURG)

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstraRomantik Yol turu (90 Euro). İlk durağımız Würzburg, Main Nehri’ nin yanında küçük bir şehirdir.Würzburg gezimizde, Kraliyet Sarayı, RezidenzPlatz ve Katedral’ı göreceğiz. Ardından 12.yy’dan kalma Wikersheim Kasabası ve Şatosu’nu görüp Rothenburg’a hareket edeceğiz. Hiçbir yerde Orta Çağ burada olduğu kadar korunmamıştır. Burayı gezerken zaman mı durdu diyebilirsiniz. Eski evleri, sessiz mekanları ve köşeleri, kuleleri, fıskiyeleri, kapıları, setleri, depoları ve şarap evleri ile eski şehri gezen buna gerçekten inanabilir. Rothenburg’ un ardından Augsburg’a rotamızı çeviriyoruz. Augsburg, Almanya'nın tarihi açıdan en önemli şehirlerinden biridir. Ve en güzellerinden biri. Şehrin sokaklarında yürürken biraz hayal gücüyle bir Rönesans Prensinin nasıl hissettiğini anlayabilirsiniz günümüzde uluslararası bir ticaret metropolü ve sanatın merkezi olan bu şehir tarihi yapıları, düzeni ile sizi etkisi altında bırakacak. Tur bitiminde otelimize döneceğiz. Geceleme otelinizde.

 

04.Gün                  ROMANTİK YOL(AUSBURG)–LİHTENŞTAYN – LUGANO –COMO

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Como’ ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde üzerinde 160 km²'lik  yüzölçümü ile Dünya’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lihtenştayn’ a varıyoruz.  İsviçre ile Avusturya arasındaki bu küçük ülkenin yarısını Ren vadisi diğer yarısını da Alp dağları kaplamaktadır. Lihtenştayn, size yeşilin her tonunu sunacak, doğal güzelliklere doyacağınız şirinlikte bir ülke. Bu güzelliği geride bırakarak, İsviçre’nin İtalya sınırındaki Lugano Gölü’nü geziyoruz. Gezimiz sonrasıComo’ya ulaşmak üzere yolumuza devam ediyoruz. Tur bitiminde geceleme otelinizde olacak.

 

05.Gün                  COMO

Como’ da otelimizde aldığımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Aosta Vadisi ve Mont Blanc turuna katılabilirler (70 Euro). Aosta' ya yerleşim tarih öncesi zamanlarda başlamış. Aosta MÖ 11 yılından sonra Roma İmparatorluğu'nun bölgesi olan, Yeşil Alpler' in başşehri ilan edilmiştir. Bu nedenle şehir, eski Roma kalıntıları, kiliseler, antik kaleler ve büyüleyici müzeler ile dolup taşmaktadır. Aosta, tarihi ve kültürel yapılarını çevreleyen Alp dağları arasında, doğa harikası bir görünüme sahiptir. Aosta’ yu geride bırakarak Mont Blanc’ a doğru yola çıkıyoruz. Mont Blanc 4.792 m yükseklikle Alpler'in ve Avrupa'nın en yüksek dağıdır. Dağın zirvesi, yüksekliği 2.440 m yamaçları 28 metreye ulaşan kalınlıkta buz ile örtülüdür. Mont Blanc’ a vardığımızda gerçekten nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Dağın muhteşem manzarasını izlemek, yürüyüş yapmak ve kartpostal görüntüsünde fotoğraflar çekebilmeniz için serbest zamanda bulunacağız. Geceleme otelinizde.

06.Gün                  COMO– VENEDİK

Como’ da otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Venedik’ e gitmek üzere yola çıkacağız. Venedik’ e vardığımızda şehir turu yapmak üzere harekete geçeceğiz. Venedik İtalya’ ya bağlı, romantizmi her sokağında hissedeceğiniz ada şehridir. Venedik Şehir turumuzda kanalları birbirine bağlayan köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesini görerek şehri tanıyacağız. Tur bitiminde geceleme otelinizde olacak.

 

07.Gün                  VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Verona - Garda Gölü turuna katılabilirler (65 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Dante ve Erbe meydanları görülecek sonrasında ise yine Italya’nın doğa harikası göllerinden olan Garda Gölü görülecektir. Tur bitiminde Venedik’e hareket. Akşam saatlerinde otele varış. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecenek olan Venedik by night turuna katılabilirler (35 Euro). Geceleme otelinizde.

 

08.Gün                  VENEDİK – İSTANBUL

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından, havalanı transfer saatine kadar serbest zaman geçireceğiz. Venedik havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK1872 sefer sayılı uçağı ile 14.20’de İstanbul’a hareket edeceğiz, gece saat 17.45’de İstanbul’a varacağız ve turumuzun sonu.