Belek'te Rafting Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Belek'te Rafting Turu

, Antalya Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Türkiye
  • Alt Kategori :
    Belek Çıkışlı Turlar, Günübirlik Turlar
  • Süre :
    Günübirlik
15 $ dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Belek'te Rafting Turu Kalkış: Antalya Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
Belek Rafting Turu
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
30/05/2023-31/10/2023
15 $
(7-12) 10 $
(7-12) 15 $
(7-12) 15 $

Fiyata Dahil Olanlar

🟢Çift yönlü otel transferi

🟢Rafting ana ekipmanları- kask, can yeleği, kürek, bot

🟢Sigorta

🟢Öğle Yemeği

🟢Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayanlar

🔴Kişisel harcamalar

🔴İçecekler

🔴Fotoğraf ve Video

🔴Özel Rafting Ayakkabısı

🔴Sıcak Ceket- Neopren

🔴Telefon koruyucu kılıf

🔴Zipline ve Diğer Ekstra Aktiviteler

Tur Programı

BELEK RAFTING – KÖPRÜLÜ KANYONU

 

Köprülü kanyonun Türkiye’nin sayılı ulusal parkları arasında yer aldığını belirtmeliyiz. Köprülü kanyonu, Türkiye ve Dünya üzerinde rafting yapmak için en uygun koşullara sahip olması ile bilinir. Bu bölgeye her yıl dünyanın dört bir yanından yüz binlerce kişi rafting yapmanın heyecanını yaşamak için gelir.

Köprülü kanyon rafting parkuru yaklaşık 14 km uzunluğunda olup botlarımız 2-6-8-10 kişilik kapasiteye sahiptirler. İsteğinize göre bot kapasitesini seçebilirsiniz. Her botta bulunan misafirlere yardımcı olacak profesyonel rehber vardır. Beşkonak nehrinin sıcaklığı yaklaşık 12 derece, genişliği 12 metre ve derinliği ise 1 ila 3 metre arasında değişmektedir. Tur programı yaklaşık 2.5 – 3 saat sürmektedir. Parkur uluslararası zorluk derecesi 1-2 olan çağlayanlardan oluşmaktadır. Bu sebeple katılımcılarda herhangi bir tecrübe aranmamaktadır. Sağlık sorunu olmayan ve hamile kadınlar hariç herkes rafting yapabilir. Yaş limiti sezona göre değişiklik göstermektedir. Su debisinin düşük olduğu yaz mevsiminde rafting yaş sınırı 5’dir.

Günübirlik rafting turlarımız için yaz aylarında Belek’ten her gün transfer araçlarımız bulunmaktadır. Transfer araçlarımız misafirleri konakladıkları otellerinden alıp, rafting turunun gerçekleşeceği Köprülü kanyona getirmektedirler. Tesise ulaşan misafirlere rafting sporunun incelikleri ve dikkat etmeleri gereken noktalar anlatılır. Misafirlere rafting ekipmanlarının kullanımı uygulamalı bir şekilde anlatılır. Hazırlanan sporcular ile rafting turu başlar. Rafting turumuz 2 moladan oluşmaktadır. Misafirler ilk çağlayandan geçtikten sonra Büğrüm köprüsünde mola verilir. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bu noktada dileyen misafirler yüzebilir, dileyen misafirler ise Köprülü kanyona adını veren Antik köprü üzerinden geçip manzaranın tadını çıkarabilir. Mola sonrası rafting turuna kaldığı yerden devam edilir. Çeşitli çağlayanlardan geçtikten sonra ikinci molanın yapılacağı noktaya ulaşılır. Bu mola noktasında dileyen misafirler 3 metre yüksekliğindeki atlama platformundan atlayabilir dileyenler ise yüzebilir ve dinlenebilirler. Atlama sırasında ekip arkadaşlarımız anınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf ve video çekerler arzu edenler tur sonunda bu materyalleri satın alabilirler. İkinci mola sonrası turumuz kaldığı yerden devam eder ve bitiş noktasına kadar 7 km mesafe bulunmaktadır. Bitiş noktasına ulaştıktan sonra bayan misafirler kürekleri, erkek misafirler ise botu taşıyarak restorana gelirler. Daha sonra ekipmanlar alınılan yere bırakılır ve misafirlerimize ıslak kıyafetlerini değiştirebilmeleri için zaman verilir. Yemeği restoranda aldıktan sonra misafirlerimizin tekrar alış noktalarına araçlarımız ile transferleri gerçekleştirilir.

Bu eşsiz rafting turunda mükemmel bir keyif alacak ve eşsiz anılara sahip olacaksınız. Köprülü kanyonda rafting yaptım demenin büyük bir gurunu yaşayın. Rafting, sizlere iç korkuları aşmak ve adrenalin hissetmek için size mükemmel bir fırsat sunar. Maceraperestler ve doğa severler için eşsiz bir organizasyondur.

Eğer büyüleyici bir rafting turu yapmak istiyorsanız ve içeriği beğendiyseniz ilgili sayfadan online rezervasyon yaptırabilirsiniz; ya da genel olarak Türkiye’de rafting gibi günlük aktiviteleri seviyorsanız, düzenlediğimiz diğer günübirlik turlara göz atabilirsiniz ve çeşitli tur paketleri ile bizimle seyahat edebilirsiniz.