Belek'te Tüplü Dalış

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Belek'te Tüplü Dalış

, Antalya Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Türkiye
  • Alt Kategori :
    Belek Çıkışlı Turlar, Günübirlik Turlar, Yurtiçi Turları
  • Süre :
    Günübirlik

Belek, Türkiye'nin Antalya ilinde bulunan bir tatil beldesidir ve Tüplü Dalış Turu, Belek çevresindeki suları keşfetmek ve su altı dünyasının güzelliklerini deneyimlemek isteyenler için harika bir seçenektir. Sadece Laz Tour'da!

25 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Belek'te Tüplü Dalış Kalkış: Antalya Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
Belek Tüplü Dalış
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
24/06/2024-31/10/2024
25 €

Fiyata Dahil Olanlar

🟢Ücretsiz Otel Transferi

🟢Dalış Ekipmanları

🟢Eğitim hizmeti

🟢Tam sigorta

🟢2 Dalış

🟢Öğle yemeği

Fiyata Dahil Olmayanlar

🔴Kişisel Harcamalar

🔴İçecekler

🔴DVD ve Fotoğraflar

🔴İslami Tesettür

 

   Belek, Türkiye'nin Antalya ilinde bulunan bir tatil beldesidir ve Tüplü Dalış Turu, Belek çevresindeki suları keşfetmek ve su altı dünyasının güzelliklerini deneyimlemek isteyenler için harika bir seçenektir.

   Tüplü Dalış Turu genellikle bir gün sürer ve profesyonel dalış rehberleri eşliğinde gerçekleştirilir. Tur sırasında, dalış ekipmanları size sağlanır ve dalış hakkında gerekli bilgiler ve güvenlik talimatları verilir.

  Belek çevresindeki dalış noktaları genellikle Akdeniz'in berrak sularında bulunur. Tüplü dalış yaparken, mercan resifleri, su altı mağaraları ve renkli deniz yaşamı gibi doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Bu tür dalışlar, ileri düzey dalıcılar için daha derin bölgelerde gerçekleştirilebilirken, acemi dalıcılar için de uygun seviyede dalış noktaları bulunmaktadır.

   Tüplü Dalış Turu, su altı dünyasını keşfetmek, tropik balıklar, mercan resifleri ve diğer deniz canlılarıyla bir araya gelmek ve doğanın sunduğu büyüleyici manzaraları deneyimlemek için harika bir fırsattır. Bu tur, dalış yapmayı sevenler ve su altı maceralarını deneyimlemek isteyenler için unutulmaz bir deneyim sunar.

Tur Programı

  Türkiye'de Belek'te tüplü dalış, turistler için en popüler aktivitelerden biridir. Daha önce hiç dalış yapmamış ve denizaltı dünyasının büyüsünü hiç görmemiş misafirlerimiz için unutulmaz bir deneyim sunuyoruz. Deneyimli yüzücü olsanız da olmasanız da fark etmez. Uzman ekibimiz ve dalış eğitmenlerimiz ile tatilinizi taçlandıracağız. Denizaltı dünyasının gizemine hazır olun.

 Dalış turlarımız dünyaya ve denize bakış açınızı değiştirecek. Belek bölgesinden dalış turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz için her gün Belek bölge transferimiz mevcuttur. Sabah saat 08:00 civarında otellerinden veya konaklama yerlerinden alınan misafirlerimiz Kemer'e getirilerek saat 10:00 civarında turumuz başlamaktadır.

  Belek'te Tüplü Dalış çok uygun maliyetlidir. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli dalgıçlar için uygundur. Doğrudan otelinizden rezervasyon yapabilirsiniz. Belek-Kemer arası sadece 88 kilometredir, farkına bile varmazsınız. Konforlu bir otobüs sizi denizaltı dünyasını keşfetmek için hızlı bir şekilde Kemer Marina limanına götürecektir.

  Belek'te Tüplü Dalış geleneksel olarak Kemer koylarında yapılır, çünkü bu bölge hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey dalgıçlar için en iyi koşullara sahiptir. Belek'ten Kemer'e ulaşım araçla sadece bir saat sürmektedir. Yeni başlayanlar için en popüler yer, her taraftan masif kayalarla rüzgarlardan ve soğuk akıntılardan korunan ve berrak suyu olan Kirish Akvaryum Koyu'dur. Belek'teki dalış programı hem yeni başlayanlar hem de deneyimli dalgıçlar için özenle tasarlanmıştır. Eğer herhangi bir hastalığınız var ise eğitmeni bilgilendirdiğinizden emin olun. Deneyimli dalgıçlar için denizaltı dünyasını uzun süre keşfedebilecekleri bu koyda 'Pati' adında mükemmel bir eski batık gemi var. Bu Batık geminin odalarını keşfetmeye hazırlanın.

  İlk olarak, Kirish-Akvaryum körfezi ile tanışacaksınız. Bu muhteşem yer sessiz ve huzurludur. Her yönden rüzgâr ve güçlü dalgalardan korunur. Ve derinlik 3-6 metreyi geçmez. Bu, tecrübesi olmayan insanlar için mükemmeldir. Denizin dibinde, denizaltı dünyasının sakinleriyle inanılmaz anılar sizi bekliyor. Buradaki dip kayalık ve kumlu, bu yüzden bir ahtapot, levrek, deniz kaplumbağası veya vatoz görebilirsiniz. Koyun kıyısında ortalama derinliği bir buçuk metre olan küçük bir doğal havuz var. 25 dakika boyunca deniz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

  Dalıştan hemen önce, sualtı davranışı ve güvenliği konusunda kısa bir eğitim alacaksınız. En fazla 5 kişilik gruplar oluşturulacaktır. Daha sonra konuklara dalış kıyafeti, tüplü dalış, tüp, maske, yüzdürme dengeleyici, palet ve basınçlı hava silindiri içeren dalış ekipmanları verilecektir. Dalış sırasında her zaman güvenliği sağlayan ve süreci takip eden iki eğitmen dalgıç bulunacaktır.

  İlk dalıştan sonra, biraz dinlenmek ve taze hazırlanmış yiyeceklerden oluşan lezzetli bir öğle yemeği için gemide mola vereceğiz. Ardından ikinci dalış noktamıza geçeceğiz.

  Belek'ten Tüplü Dalış turunda ikinci destinasyon Kiriş Koyu Mağarası. Bu koyda bazı yerlerde, derinlik 18 metreye ulaşıyor ve bu profesyoneller için uygun. Burada oldukça küçük ama yarı batık mağaralar olduğu için barakudalar, taş balıkları ve müren balığı gibi sakinlerle tanışma fırsatınız var. Ana mağara Kabarcık Mağarasıdır. Dip kaya, çakıl ve kumla kaplıdır. Burada kayabalığı, kertenkele, müren gibi farklı balık türlerinin yanı sıra deniz korucuları ve yıldızları, ahtapotlar, yengeçler ve kerevitler, karidesler bulabilirsiniz.

  Limana döndükten sonra tüm misafirler karşılama noktalarına bırakılacaktır. Dalış sırasında Belek'te su altı çekimleri (fotoğraf ve videolar) yapılacaktır. Hazırlanan materyalleri tur bittikten sonra satın alınabilirsiniz.

  İçeriği beğendiyseniz ilgili sayfadan online rezervasyon yaptırabilirsiniz; ya da genel olarak Türkiye'de dalış turu gibi günlük aktiviteleri seviyorsanız, düzenlediğimiz diğer günübirlik turlara göz atabilirsiniz veya çeşitli tur paketleri ile bizimle seyahat edebilirsiniz.