Elevit Yaylası Turu Trabzon Çıkışlı

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Elevit Yaylası Turu Trabzon Çıkışlı

, Trabzon Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Türkiye
 • Alt Kategori :
  Elevit Yaylası Turları, Günübirlik Turlar, Günübirlik Yayla Turları, Hafta Sonu Turları, Karadeniz Bölgesi, Karadeniz Turları, Karadeniz Yayla Turları, Yurtiçi Turları
 • Süre :
  Günübirlik
 • Hareket Saati :
  08:00
 • Dönüş Saati :
  20:00
600 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Elevit Yaylası Turu Trabzon Çıkışlı Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : Günübirlik
Talep Gönder
Günübirlik Elevit Yaylası Turu
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
30/05/2023-31/12/2023
600 TL
(0-4) 0 TL
(5-12) 420 TL
(0-4) 600 TL
(5-12) 600 TL
(0-4) 600 TL
(5-12) 600 TL

Fiyata Dahil Olanlar

🟢 Ulaşım,

🟢 Yayla Araçları,

🟢 Araç içi ikramlar,

🟢 Milli Park giriş ücreti,

🟢 Tur Lideri,

Fiyata Dahil Olmayanlar

🔴 Öğlen Yemeği,

🔴 Özel Harcamalar.

Tur Programı

FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN - ÇAT VADİSİ - ŞENYUVA KÖYÜ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ŞİMŞİR ORMANLARI - ELEVİT YAYLASI  TURU

 

 

Günün Gezi Noktaları;

🟢 Sürmene Bıçakları Satış Mağazası

🟢 Rize Bezleri Atölyesi

🟢 Fırtına Vadisi ( Zipline )

🟢 Fırtına Vadisi ( Salıncak )

🟢 Çamlıhemşin 

🟢 Çat Vadisi

🟢 Şenyuva Köyü

🟢 Zilkale

🟢 Palovit Şelalesi

🟢 Şimşir Ormanları

🟢 Elevit Yaylası Turu

 

KALKIŞ NOKTASI: Meydan Usta Park Otel önü saat 08:00.

 

       Elevit yaylası turumuz için kalkış noktasında buluşuyor ve aracımıza binerek muhteşem Elevit yaylası yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz'de HES'lerin giremediği nadir vadilerden biri olan Çat vadisinde ilerlemeye başlıyoruz. Etrafımızda Konaklar- Ortan- Çinçiva gibi köyleri geçerken sivil mimarinin en güzel örneklerini de görme fırsatı buluyoruz. Yol üzerinde bulunan Şenyuva taş köprüsünde güzel bir mola veriyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında Zilkale'ye çıkıyoruz. Burada 13.yy'dan kalma tarihi Kale-i Zir (Aşağı Kale) adı verilen kalenin tarihi dokularını görürken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. Kalenin hemen yanında bulunan tesiste eşsiz manzara karşısında çayın tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sonrasında tekrar aracımıza binerek tüm Karadeniz'in en coşkun şelalelerinden olan kaynağı Palovit deresinden gelen Palovit şelalesine ulaşıyoruz. 17 metrelik bir yükseklikten akan ve kar suları ile beslenen şelalenin sesinden kendi sesinizi duyamayabilirsiniz. Burada geçireceğimiz vakit sonrasında aracımıza binerek Elevit yaylasına varıyoruz. Yörede muhtarlığı bulunan tek yayla olan Elevit'in denizden yüksekliği 1800 metredir. Eskiden beri muhtarlığı olduğu için resmi kayıtlarda ‘Yayla Köyü’ olarak da geçer. Elevit iki kısımdan oluşmaktadır. İlk kısım yaylanın merkezi olan Elevit ve ikinci kıısm ise daha yüksekte kalan Tafteni’dir.  Kışın kimsenin yaşamadığı bu yaylada, yaz aylarında yerleşim yerleri tamamen dolmaktadır. Burada öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra verilen serbest zamanda Elevit Yaylasının simgesi olan Tahta köprüde fotoğraf çekilip, serin sularında ayaklarınızı dinlendirip doğanın güzelliklerden faydalanıyoruz. Dönüş yolumuzda bulunan ve 300 yıldan daha yaşlı olduğu tahmin edilen Türkiye’nin en yaşlı Şimşir ormanları içerisinde yer alan ormanda serbest zaman geçiriyoruz. Ormandan sonra Fırtına vadisine dönüp dere kenarında bulunan aktivite merkezimizde dileyen misafirlerimiz zipline ve salıncak kullanabilmeleri için zaman tanıyoruz.

      Aktivite sonrasında araçlarımıza binerek geri dönüyor ve misafirlerimizi alış noktalarına bırakıyoruz. Diğer turlarımızda görüşmek umudu ile sizlerle vedalaşıyoruz.

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri MERCEDES Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.