Butik Karadeniz ve Yaylalar Çayeli - Fırtına Vadisi

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Butik Karadeniz ve Yaylalar Çayeli - Fırtına Vadisi

, Trabzon Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Türkiye
 • Alt Kategori :
  Karadeniz Bölgesi, Karadeniz Turları, Karadeniz Turları Konaklamalı, Karadeniz Yayla Turları, Konaklamalı Yurt İçi Turları, Yurtiçi Turları
 • Süre :
  4 Gün
1,500 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Butik Karadeniz ve Yaylalar Çayeli - Fırtına Vadisi Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder
Standart Oda
Dönem
Fiyat (Kişi Başı)
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/09/2021-31/12/2021
1,500 TL
(0-6) 0 TL
(7-12) 750 TL
(0-6) 1,500 TL
(7-12) 1,500 TL
(0-6) 1,500 TL
(7-12) 1,500 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • 🟢Profesyonel Rehberlik,
 • 🟢Bölge Gezileri,
 • 🟢3 Sabah Kahvaltısı,
 • 🟢3 Akşam Yemeği,
 • 🟢Milli Park Girişleri,
 • 🟢Yayla Transferleri ,
 • 🟢Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 
 • 🟢1618 Sayılı Seyahat Sağlık Sigortası.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • 🔴Öğle Yemekleri,
 • 🔴Yemeklerle alınan içecekler ve Otel Extraları,
 • 🔴Şahsi Harcamalar

Tur Programı

Laz Tour ile ailenize ve arkadaş guruplarınıza özel Karadeniz turları planlamak ister misiniz? Karadenizde dilediğiniz kadar kalıyor, istediğiniz kadar gezdiriyoruz. Size uygun tarihler için fiyat almayı unutmayın.

 

 

Butik Karadeniz ve Yaylalar Turu

3 Gece 4 Gün Yaylalarla Dolu Butik Karadeniz Turu

 

1. GÜN: Trabzon - Sümela Manastırı - Hamsiköy - Sürmene


Misafirlerimizle saat 10:00’da Sabah Trabzon Havalimanında bekleyen aracımıza binerek gezimize başlıyoruz. Değirmendere vadisi boyunca Maçka'ya kadar çıkıyor ve önce Sümela Manastırı'nın da içinde bulunduğu Altındere ( Meryemana) Vadisine giriyoruz. Sümela tesislerine gelince bizleri bekleyen minibüslere binerek Sümela Manastırına doğru çıkıyor ve yol üzerinde fotoğraf molaları vererek manastırın muhteşem açılardan fotoğraflama imkânı buluyoruz. Pan Hagia Tou Melas kelimesinden gelen Oros Melas (Karadağ) eteklerine kurulu denizden 1275 metre yükseklikteki bu muhteşem eser ile ilgili anlatımları dinledikten sonra tekrar aşağı iniyor ve burada çaylarımızı yudumluyoruz. Sonrasında aracımıza biniyor ve Zigana Dağı'na çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde ki mangalcı Kardak Tesislerinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Burada enfes bir barbekü ile yemeğimizi aldıktan sonra yola devam ediyoruz. Sahile indikten sonra Sürmene'ye hareket ediyor ve ata mirası Sürmene Bıçakçısına uğruyoruz. Ardından Rize Çayeli ilçesinde bulunan otelimize yerleşiyoruz.


Öğle Yemeği: Zigana Dağı et mangal.
Konaklama: Çayeli Çavuşoğlu vb. Otel 4*2. GÜN: Ayder Yaylası - Fırtına Deresi - Çamlıhemşin - Zil Kale - Palovit Şelalesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından yola koyuluyoruz. Çamlıhemşin ilçesi üzerinden 1350 metrede bulunan ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi ve Kalegon gezileri sonrası doğa yürüyüşleri için vereceğimiz serbest zaman sonrasında tekrar Çamlıhemşin'e dönüyor ve dere kenarındaki tesisimizde yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında minibüslerimize binerek Karadeniz'de HES'lerin giremediği nadir vadilerden biri olan çat Vadisinde ilerlemeye başlıyoruz. Etrafımızda Konaklar - Ortan - Çinçiva gibi köyleri geçerken sivil mimarinin en güzel örneklerini de görme fırsatı buluyoruz. Yol üzerinde Şenyuva Taş Köprü'de güzel bir mola veriyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında Zil Kale'ye çıkıyoruz. Burada 13.yy'dan kalma tarihi Kale-i Zir (Aşağı Kale) adı verilen yapını tarihini dinlerken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. Kalenin hemen yanındaki tesiste Limonata ve Poğaça'nın tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sonrasında tekrar minibüslerimize binerek tüm Karadeniz'in en coşkun şelalelerinden olan Palovit Şelalesine ulaşıyoruz. 17 metrelik bir yükseklikten akan ve kar suları ile beslenen şelalenin sesinden kendi sesinizi duyamayabilirsiniz. Burada geçireceğimiz vakit sonrasında minibüsümüze binerek tekrar Çamlıhemşin'e dönüyoruz. Dileyen misafirler günü Fırtına Deresinde rafting yaparak sonlandırabilirler. Dileyen misafirler dere kenarında Zipline gibi aktivitelere katılabilirler. Otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinden sonra Tulum Horonuna davetlisiniz.


Konaklama: Dere Butik Otel vb. / Fırtına Vadisi
Günün Restoranı ve lezzeti: Alabalık ve yöresel yemekler. (Alabalık - Muhlama - Lahana
Sarması - Turşu Kavurma - Mısır Ekmeği - Laz Böreği)3. GÜN: Borçka - Karagöl - Mençuna Şelalesi - Fındıklı Köyü
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından yola koyularak, topraklarının % 95'i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye'nin en zengin arazisine sahip olan Artvin çevresi gezimize başlıyoruz. Artvin'in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl'e ulaşıyoruz. Göl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl'ün huzur veren doğa güzelliklerinin ardından tekrar Borçka ilçesine dönüyor otobüsümüze binerek Arhavi'ye dönüyoruz. 
Burada bizleri bekleyen minibüsümüze binerek tekrar keyifli bir vadi gezisine başlıyoruz. Çifte Köprü taş köprülerini görüp fotoğrafladıktan sonra minibüsümüz ile vadinin sonunda bulunan alana varıyoruz. Burada hep birlikte yaklaşık 45 dakika sürecek orman içi patika yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşün ilk etabı biraz çıkış şeklinde olsa da sonunda karşılaşacağınız görüntü sonrasında büyüleneceksiniz. Burada Mençuna Şelalesi ve oluşturduğu göletin olduğu alanda güzel bir gezinti ve fotoğraf çekme fırsatı buluyoruz. Sonrasında tekrar aşağı doğru yürüyüşümüzü yaparak minibüslerimize biniyoruz. Günün son gezi noktası olan Fındıklı İlçesi Çağlayan Köy'ü ziyaretimizi yapıyoruz. Burada sivil mimarinin en güzel örneklerini görme ve tanıma fırsatı buluyoruz. Köy'de vereceğimiz çay kahve molasının ardından tekrar Fırtına Vadisine dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz.


Konaklama: Dere Butik Otel vb./ Fırtına Vadisi
Günün Restoranı ve lezzeti: Karagöl kenarında barbekü ve/veya Borçka'da Pide ve yöresel yemekler…4. GÜN: Çay fabrikası - Rize Bezleri - Trabzon Atatürk Köşkü - Aya Sofya Kilisesi - Akçaabat
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından aracımıza binerek Karadeniz'in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını ziraat mühendislerden dinliyoruz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. Ulu Önder Atatürk'ün Trabzon'u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal'in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon'a gelen Komnenos ailesi tarafından 1248 - 1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon'un meşhur Telkârilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra kalan vaktimize göre Trabzon şehir merkezinde bir süre serbest zaman veriyor ve buradan saat 16.00 da Trabzon havaalanında oluyoruz ve bu güzel gezimizi sonlandırıyoruz.

Öğle Yemeği: Akçaabat Köftesi / Akçaabat

 

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri MERCEDES Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.