Butik Karadeniz ve Yaylalar ( Ayder - Macahel Konaklama)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Butik Karadeniz ve Yaylalar ( Ayder - Macahel Konaklama)

, Trabzon Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    Türkiye
  • Alt Kategori :
    Karadeniz Bölgesi, Karadeniz Turları, Karadeniz Turları Konaklamalı, Karadeniz Yayla Turları, Yurtiçi Turları
  • Süre :
    5 Gün
2,300 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Butik Karadeniz ve Yaylalar ( Ayder - Macahel Konaklama) Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep Gönder
Standart Oda
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
21/10/2020-31/12/2021
2,300 TL
2,850 TL
2,300 TL
(0-3) 0 TL
(4-12) 1,150 TL
(0-3) 2,300 TL
(4-12) 2,300 TL
(0-3) 2,300 TL
(4-12) 2,300 TL

Fiyata Dahil Olanlar

·    ✔️4 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması,

·    ✔️4 Akşam Yemeği,

·    ✔️Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri,

·    ✔️Müze ve ören yeri girişleri,  

·    ✔️Son Model araçlar ile ulaşım,  

·    ✔️Bölgedeki molalarda ikramlar,

·    ✔️Yaylalar için minibüs ulaşımları,

·    ✔️Hijyen Seti,

·    ✔️1618 Sayılı Seyahat Sağlık Sigortası.

Fiyata Dahil Olmayanlar

❌Öğle Yemekleri,

❌Yemeklerde alınacak içecekler,

❌Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler .

 

Tur Programı

Laz Tour ile ailenize ve arkadaş guruplarınıza özel Karadeniz turları planlamak ister misiniz? Karadenizde dilediğiniz kadar kalıyor, istediğiniz kadar gezdiriyoruz. Size uygun tarihler için fiyat almayı unutmayın.

 

Butik Karadeniz ve Yaylalar ( Ayder - Macahel Konaklama) 4 Gece 5 Gün

1.Gün: Trabzon - Ayasofya - Uzun Sokak ve Kent Meydanı - Atatürk Köşkü - Ayder / 

Misafirlerimizle saat 10:00’da Sabah Trabzon Havalimanında bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk'ün Trabzon'u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal'in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon'a gelen Komnenos ailesi tarafından 1238-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Camii'ni geziyoruz. Ardından kentin sembol noktalarından biri olan Uzun Sokak ve Kent Meydanını görüyoruz. Burada özellikle mübadele öncesi Taş Trabzon Konakları gibi sivil mimari örneklerini de tanıma fırsatı bulacağız. Daha sonra öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra yola koyularak Araklı üzerinden Sürmene'ye varıyoruz. Burada meşhur Sürmene Bıçakçısını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Rize Kalesinde güzel bir çay molası vereceğiz. Rize ve bölge tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında Çayeli - Pazar - Ardeşen üzerinden Çamlıhemşin'e varıyoruz.

Konaklama: Çamlıhemşin veya Kaçkar Otel / Ayder


2.Gün: Çamlıhemşin - Şenyuva - Ayder /

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Çat Vadisi gezimize başlıyoruz. Gezimize Şenyuva Köyünü ziyaret ederek başlıyoruz. Eski adı Çinçiva olan bu güzel Çamlıhemşin Köyünü görüyor ve köy kahvesinde ufak bir kahve molası veriyoruz. Bu köyde yer alan ve vadinin en eski kemer köprüsü olan Taş Köprüde fotoğraf molası vermeyi ihmal etmiyoruz. Sonrasında Zil Kaleye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kale-i Zir (Aşağı Kale) adıyla anılan bu güzel orta çağ kalesini fotoğraflama imkanı buluyoruz. Bu enfes manzarayı bırakmak biraz zor olacak ama yönümüzü daha da enfes bir noktaya çeviriyoruz. Palovit Şelalesi belki de tüm doğu Karadeniz'in en gür akan şelalelerinden birisidir. Bu güzel şelalenin yanında vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Gito Yaylasına (2400 m.) çıkmak üzere minibüslerimize binerek yola koyuluyoruz. Yolculuk boyunca Ladin, Şimşir, Kızıl Ağaç gibi bölgeye has flora zenginliklerini izliyoruz. Gito ve Badara Yaylalarında meşhur yayla salıncaklarında hoşça vakit geçiriyoruz. Sonrasında tekrar Çamlıhemşin'e dönüyor ve Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Günümüzün finalini bu güzel yaylada yapıyoruz. Yaylada vereceğimiz serbest zaman sonrasında tekrar otelimize geri dönüyoruz. Bu akşam yemekten sonra Lazlara özgü Tulum Horunu izleme ve katılma fırsatı yakalayacağız.

Konaklama: Çamlıhemşin veya Kaçkar Otel / Ayder


3.Gün: Fındıklı Çağlayan Köyü - Artvin - Kafkasör Yaylası /

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından yola koyularak Fındıklı ilçesi Çağlayan Köyüne uğruyoruz. Karadeniz'in en güzel köylerinden birini göreceğiz bu sabah. Çay Tarlalarının ortasında muhteşem mimari görünüme sahip evler ve konaklar. Kemer Köprü civarında bulunan Çay Bahçesinde sabah kahvelerimizi yudumladıktan sonra Artvin yolculuğumuza başlıyoruz. Artvin şehir merkezini geçerek Kafkasör Yaylasına çıkıyoruz. Burada yapacağımız yayla gezintisi sonrasında Artvin Cam Teras ziyaretimizi yapacağız. Çoruh Vadisini kuş bakışı göreceğimiz bu muhteşem noktadan sonra Artvin Atatürk Heykelini ziyaret edeceğiz. 2016 yılında yapılan ve 22 metre uzunluğundaki heykel ziyaretinden sonra Borçka'ya varıyor ve bineceğimiz minibüsler ile Maçahel yolculuğumuza başlıyoruz. Efeler Köyünde bulunan otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: Dedeena Pansiyon / Maçahel - Efeler Köyü


4.Gün: Efeler Köyü - Maral Şelalesi ve Köyü - Camili Köyü /

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bir süre köy gezintimizi yapıyor ve sabah yürüyüşü yapma şansı yakalıyoruz. Sonrasında Minibüslerimize binerek Maral Şelalesine gidiyoruz. Minibüsten indikten sonra 15 dakikalık bir yürüyüş daha yapıyor ve yüksekliği ile büyüleyici bir görünüme sahip olan bu güzel şelaleyi fotoğraflama imkânı buluyoruz. Sonrasında Maral Köyünde kısa bir mola veriyoruz. Ardından Camili Köyü'ne gidiyoruz. Burada meşhur ahşap camiyi ve Gürcistan sınırımızı kısaca görme imkânı buluyoruz. Köyde bölgeye has yöresel ürünlerden alma imkanı buluyor ve sonrasında doğa ile iç içe geçen bu güzel günün ardından otelimize dönüyoruz.

Konaklama: Dedeena Pansiyon / Maçahel - Efeler Köyü


5.Gün: Karagöl - Çayeli - Trabzon /

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından minibüslerimize binerek Karagöl yolcuğumuzu yapıyoruz. Kolaksur Deresinin heyelanla kapanması sonucu oluşan bu muhteşem doğanın tadını çıkartıyoruz. Kahvelerimizi ve çaylarımızı bu eşsiz manzarayla yudumluyoruz. Ardından tekrar minibüslerimize biniyor ve Borçka'da bulunan Midibüsümüze ulaşıyoruz. Sonrasında Hopa - Arhavi - Ardeşen üzerinden Çayeli'ne varıyor ve öğle yemeğimizi meşhur Çayeli Fasulyesi eşliğinde alma fırsatı buluyoruz. Öğle yemeğinden sonra Çay Fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Çay'ın Tarladan soframıza olan öyküsünü dinliyor ve mis gibi çaylarımızı yudumluyoruz. Bu güzel mola sonrasında tekrar Trabzon'a varıyor ve Boztepe'den Karadeniz ve şehrin manzarasını doyasıya izliyoruz. Kentin önemli el sanatlarından ve geçim kaynaklarından olan Gümüş Kazaziye ve Hasır işçiliklerini gördükten sonra Trabzon Havaalanına gidiyoruz. Saat 19.00'da Trabzon Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Akşam 21:50 Anadolu Jet uçuşu ile İstanbul'a geri dönüş yapıyoruz. Bir başka gezide görüşmek ümidi ile vedalaşıyoruz.

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri MERCEDES Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.