Masalsı Karadeniz Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Masalsı Karadeniz Turu

, Trabzon Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Türkiye
 • Alt Kategori :
  Karadeniz Bölgesi, Karadeniz Turları, Karadeniz Turları Konaklamalı, Karadeniz Yayla Turları, Konaklamalı Yurt İçi Turları, Yurtiçi Turları
 • Süre :
  4 Gün
 • Kapasite :
  44
980 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Masalsı Karadeniz Turu Kalkış: Trabzon Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder
Standard Oda
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
25/09/2021-31/12/2021
980 TL
1,370 TL
980 TL
(0-6) 0 TL
(0-6) 980 TL
(0-6) 980 TL

Fiyata Dahil Olanlar

 • 🟢Gezi Boyunca  Ulaşım Aracımız,
 • 🟢3 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması,
 • 🟢Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti,
 • 🟢3 Sabah Kahvaltısı,
 • 🟢3 Akşam Yemeği,
 • 🟢Bölgelerdeki Milli Park Giriş Ücretleri,
 • 🟢Araç İçi İkramlar,        
 • 🟢Çevre Gezileri,
 • 🟢1618 Sayılı Seyahat Sağlık Sigortası.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • 🔴Öğle Yemekleri ile Alınacak İçecekler,
 • 🔴Müze ve Botanik Park Giriş Ücreti,
 • 🔴Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 Tl.

Tur Programı

Laz Tour ile ailenize ve arkadaş guruplarınıza özel Karadeniz turları planlamak ister misiniz? Karadenizde dilediğiniz kadar kalıyorsunuz, istediğiniz kadar gezdiriyoruz. Size uygun tarihler için fiyat almayı unutmayın!


YEŞİLİN MASALSI DÜNYASI KARADENİZ & BATUM GEZİSİ
3 GECE / 4 GÜN

 

1.GÜN: Bulut Denizindeki Yayla; AYDER YAYLASI ile Gizli Kalmış Vadi; ÇAT VADİSİ

Trabzon Havalimanı’nda rehberimiz ve aracımızla sizleri karşılıyor, kahvaltı yapmadığınızı düşünerek güne meşhur Sürmene Serender Rest. Kahvaltı ile başlıyoruz. Şimdiden herkese afiyet olsun! Kahvaltı sonrasında 300 yıllık bir geçmişe sahip olan,‘’Feretiko’’ yani Rize bezi atölyesine uğruyoruz. Bezlere işlenen desenlerle yansıtılan bu yöre kültürünü farklı bir boyutta görüp, özelliği hakkında bilgilerin alınması sonrasında Çayeli – Pazar istikametinden, korunması gereken 200 ekolojik bölgeden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Endemik bitki toplulukları açısından oldukça geniş bu vadi üzerinden pasta ve fırın sektöründe bütün ünlü ustaların yetiştiği Çamlıhemşin’e ulaşıyor, yöreye özgü pastaların, kurabiyelerin, poğaçaların azda olsa tatlarına bakıyoruz. Bu kısa lezzet molasının ardından Palovit Deresini takiben Çat Vadisi’ne yöneliyoruz. İlk durağımız denizden 700 metre, vadi tabanından 100 metre rakımdaki Zil Kalesi… Bölgenin coğrafi yapısı ve kale hakkında bilgilerin alınmasından sonra, Sevdaluk Dizisinin çevrildiği Çinçiva Kemer Köprüsü’nü geziyoruz. Çat Vadisi’ni arkamızda bırakıp; Kaçkar Dağı Milli Parkı sınırları içerisinde ve 1400 mt yükseklikteki Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Gelintülü, Şelalesi, Şenlik Düzü Mevkiini gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama AYDER HAŞİMOĞLU, ZAFRAN OTEL vb.


2.GÜN: Komşu Devlet Gürcistan; BATUM GEZİSİ
Otelimizdeki kahvaltının sonrasında Ayder Yaylası’ndan ayrılıyor, komşu devlet Gürcistan Adjara Özerk Cumhuriyeti gezimiz için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Araç içerisinde dağıtacağımız giriş formlarını doldurduktan sonra sınır kapı işlemlerine yöneliyoruz. Turumuzun ilk durağı; Aydınlanma Yolu olarak tabir edilen ve Hristiyanlığı ilk olarak Gürcistan’a getiren ‘’Aziz Andrew Heykeli’…Kısa bir fotoğraf molası ardından tarihi yapım yılı M.Ö ki dönemlere dayanan ve son olarak Osmanlı Devleti tarafından 93 Harbi’nde kullanılan Laz Kalesi yani Gonia Kalesi’ni görüyoruz. 5600 bitki türü ile dünyanın en önemli bahçelerinden olan Batum Botanik Bahçesi’ni gezmeye koyuluyoruz. 1 Saate yakın sürecek olan ve çiçek, bitki, ağaç kokuları arasında yürümek oldukça huzur verici diyor, öğle yemeğimizi Gürcü mutfağının en güzel, en zengin tatlarını bulacağınız restaurantımıza harekete ediyoruz. Yemek sonrasında Batum Şehir turumuzda; Adjara Etnografya ve Arkeoloji Müzesi, Poseidon Heykeli, Opera Binası, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı Altın Post Heykeli gezilerinin ardından Batum Sahilinde serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde toplanıyor ve Türkiye’ye hareket ediyoruz. Türkiye’ye giriş işlemlerimizin sonrasında Hopa’daki otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama PERONTİ/TERZİOGLU/CİHAN OTEL vb

 


3.GÜN: Çayın Başkenti ve Her Mevsim Yeşili İle RİZE, Yeryüzünün Cenneti Tabir Edilen; UZUNGÖL
Keyifli bir kahvaltının ardından Rize’ye hareket ediyoruz. Rize’yi kuşbakışı izleyeceğimiz Rize Ziraat Bahçesinde çay bitkisinin Türkiye’de gelişmesini sağlayan, ‘’Çayın Babası’’ olarak bilinen Zihni Derin hakkında bilgileri rehberimizden çaylarımız eşliğinde dinliyoruz. Ziraat Bahçesi’nden ayrılıyor şehir merkezinde organik, yayla peynirlerini, tereyağlarını bulabileceğimiz Peynirciler Sokağı’na yöneliyoruz. Rize Simidi eşliğinde peynirlerin ve tereyağın tadına bakıyor, alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Belirlenen saatte toplanıyor, denizden 1090 m. yüksekliğinde yeşilin binbir tonunu göreceğimiz eşsiz vadiler eşliğinde Uzungöl’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Şelaleler Bölgesi ve Uzungöl Seyir Tepesi’nden Uzungöl’ün doğaüstü güzelliklerini seyredip, öğle yemeğimizi göl kenarında bulunan restaurantımızda alıyoruz. Bu muhteşem doğayla sizleri biraz baş başa bırakıyor, serbest zamanın ardından belirlenen saatte toplanıp otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama UZUNGÖL SEZGİN OTEL / GOBLEÇ OTEL vb.


4.GÜN: 4000 Yıllık Geçmişi İle Tarihe Tanıklık Eden Şehir; TRABZON
Kahvaltımızın ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Tarihi İpek Yolu’nu takiben; bir zamanlar Türkiye’nin en önemli tünellerinden olan Karadeniz ile Doğu Anadolu’yu bir birine bağlayan Zigana Dağı Tünelini geziyoruz. Hamsiköy Sütlaçı’nın ( EKSTRA ) tadına bakıyor, ülkemizin önemli tarihi değerlerinden 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırı’na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. 1150 m. yükseklikteki Karadağ'ın eteklerindeki Manastırda, Ayazma, Kaya Kilisesi ve freskleri görerek bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz. Manastır gezimizi manzara tepesinden fotoğraf çekimi ile sonlandırıyor, Trabzon şehir merkezine yola koyuluyoruz. Öğle yemeğimizi Köftesi ile meşhur Akçaabat’ta alıyor yemek sonrası rotamızı Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya Kilisesi & Camisi’ne çeviriyoruz. Ayasofya Kilisesi’nde rehberimizin anlatımları eşliğinde Trabzon tarihi ve freskler hakkında bilgilerimizi alıyor, Trabzon Kalesi eşliğinde Soğuksu Mevkiinde bulunan, Atatürk Köşkü’nü gezmeye gidiyoruz. Atamızın mal varlığını Türk Milletine armağan ettiği Barok mimarisinde yapılmış Atatürk Köşkü gezimiz sonrası, şehir merkezinde serbest zaman veriyor, şehrin atmosferini yaşamanızı sağlıyoruz. Belirlenen saatte toplanıyor Trabzon Havalimanına gidiyoruz. Farklı gezilerde buluşmak dileğiyle sizlerden ayrılıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tur Haritası

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2015 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri MERCEDES Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.