3 Ülke 5 Şehir - Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Cenevre Gidiş Zurih Dönüş İstanbul Çıkışlı

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

3 Ülke 5 Şehir - Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Cenevre Gidiş Zurih Dönüş İstanbul Çıkışlı

, İstanbul Çıkışlı
  • Ana Kategori :
    İsviçre
  • Alt Kategori :
    3 Ülke 5 Şehir Turları, İSVİÇRE - FRANSA - ALMANYA, Yurtdışı Turları
  • Süre :
    8 Gün
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

3 Ülke 5 Şehir - Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Cenevre Gidiş Zurih Dönüş İstanbul Çıkışlı Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 8 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

—   Türk Havayolları ile İstanbul – Cenevre / Zürih –İstanbul parkurunda uçak bileti,

—   Havalimanı vergileri,

—   3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

   Alan/otel/alan transferleri,

—   Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri, 

—   Trier, Paris, Avallon , Cenevre, Zürih panoramik şehir turları,

—   Konstanz(Bodensee Gölü) & Metzingen Outlet Şehri turu,

  — Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

—           Otel vergileri   — 

          Turist Şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayanlar

 

—   Vize ücreti, servis bedeli ( 120 Euro )

—   Zorunlu sigorta ücreti (10 Euro) —  

   Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

—   Yurt dışı çıkış harcı bedeli 

—   Müze ve ören yerleri girişleri  —

   Rehber ve şoför tipleri (isteğe bağlı)

Tur Programı

Yaz  Dönemi

İSVİÇRE & FRANSA & ALMANYA

3 ÜLKE 5 ŞEHİR

Cenevre (2) - Avallon - Paris (3) - Trier (1) - Zürih (1)

Konstanz (Bodensee Gölü) & Metzingen Outlet Şehri turu dahil !

www.outletcity.com‎

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

Merkeze yakın oteller!

 

1.Gün                    ISTANBUL – CENEVRE

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 05.00’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 08.10’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.25’te Cenevre’ye varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Cenevre şehir turu. Görülecek yerler arasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Geceleme Evian’da otelimizde.

 

2.Gün                    CENEVRE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Alışveriş ve dinlenme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lozan & Montrö ve Chillon Şatosu turuna katılabilirler (80 Euro). 1923 yılında barış antlaşmasının imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan, şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu bu tam günlük turumuzda görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün                    CENEVRE – AVALLON – PARIS

Sabah kahvaltısından sonrası Paris’e transfer. Yol üzerinde Avallon turu. Görülecek yerler arasında 15.yy’dan kalma Saat Kulesi, 8.yy’da yapılmış ve çeşitli zamanlarda restore edilen Saint Lazarre Kilisesi bulunmaktadır. Ayrıca Britanya mitolojisinde çok önemli bir figür olan Kral Arthur’un mezarının Avallon’da olduğu iddia edilmektedir. Tur sonrasında Paris’e hareket. Varışın ardından şehir turu. Bu turumuzda Eiffel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Parfüm Müzesi, Napolyon’un mezarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme ve geceleme otelinizde.

 

4.Gün                    PARIS

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Paris ikonları ve Seine Nehri turumuza katılabilirler. (90 Euro). Kültürel içerikli bu turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz: Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün güzelliğiyle kaşımıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel kulesi gezimizde yüzyıllık asansörlerle ikinci kata ulaştığımızda Paris’i bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüleri ile karsımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, Paris’i tam ortasından kuzey ve güney (nehrin akış yönüne göre sağ ve sol yaka) olarak ikiye bölen Seine Nehri üzerinden gezintiye çıkacağız. Sonrasında Imparator Napoleon Bonaparte da dahil bir çok Fransız krallarının taç giyme törenlerinin yapıldığı, gotik mimarisinin en önemli yapıtlarından biri olan ve Victor Hugo’ya ilham kaynağı olmuş Notre Dame Kadetralini gezeceğiz. Ardından Montmartre Tepesi’nden Paris’e hükmeden Sacré Coeur kilisesini ve 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş Ressamlar tepesinin daracık tipik sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, ressamlara çizdireceğiniz portrenize de sahip olabilirsiniz...Tur bitiminde otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Paris by night (20 Euro) ve Lido Show (120 Euro) turuna katılabilirler. 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden önce Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz ; Eiffel kulesinin , Opera binasının , Concorde ve Vendome meydanının ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak. Geceleme otelinizde.

 

5.Gün                    PARIS

Sabah kahvaltısı ve tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilebilecek olan tam gün Disneyland (çift park) turuna (100 Euro) yada Normandiya ve Outlet turu Öğle yemekli (90 Euro) katılabilirler.

Disneyland turumuzda; Paris’e 36 km. uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disney parkı, rüyalar dünyası Disneyland park içerisindeki gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın made treni, Indiana Jones, Robinson’ un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yasayacağız. Disney karakterlerinin geçit töreninin ardından sezona göre kapanış saatlerine uygun olarak Paris’e geri döneceğiz.

 

 

Normandinya Turumuzda: Fransa’nın en güzel bölgelerinden biri olan ve 2.Dunya savaşında çok büyük Stratejik rol oynayan, filmlere ve romanlara konu olmuş NORMANDIYA Bölgesi’ne  hareket ediyoruz. Eşsiz güzellikteki Normandiya bölgesini tanıyacağız. İlk durağımız NORMANDIYA KOPRUSU Köprü, yapıldığı dönemde en uzun tel köprü ve 856 metre ile bir tel köprü için iki iskele arası en uzak mesafe unvanlarına sahip olmuştu. Köprüyü geçtikten sonra hemen yakınındaki HONFLEUR SEHRI , tarihi limanı, tuz depoları, balıkçı evleri, ahşap kilisesi ile bizi bekliyor . Normandiya çıkarmasının yapıldığı tarihi plajları gördükten sonra TROUVILLE şehrini ve meşhur balık pazar ini gezeceğiz. Öğle yemeği için enfes balık ve deniz ürünlerini tadabileceğimiz serbest zamanımızın ardından öğleden sonra kuzeyin Monacosu diye bilinen Fransız jet sosyetesinin mekânı, Alain Delon ,Brigitte Bardot ve diğer tüm yıldızların uğrak yeri, Casino’su, lüks butikleri, ünlülerin evleri ve starlar plaji ile unlu DEAUVILLE şehrini gezdikten sonra Paris’e geri dönüyoruz.

 Tur bitiminde Paris otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.

 

6.Gün                    PARIS– TRIER

Sabah kahvaltısının ardından Trier’e hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Luxembourg turuna katılabilirler (25 Euro). Turun ardından Almanya’nın en eski yerleşim yerlerinden olan ve sınır şehri olması nedeni ile birçok savaş yaşamış Trier Şehrine hareket. Roma döneminden kalma ve Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde bulunan Porta Nigra(Siyah Kapı), Katedral, Bazilika, ünlü Filozof Karl Marx’ın evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün                     TRIER – ZÜRİH

Sabah kahvaltısının ardından Zürih’e hareket. Yol üzerinde Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın sınırlarının kesiştiği bölgede muhteşem manzarasıyla sizler kendine hayran bırakacak Konstanz (Bodensee Gölü)’nü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Avrupa’nın en ünlü Outlet şehri olan Metzingen’de yüksek oranlara varan indirimlerden yararlanarak dünyaca ünlü markaların ürünlerini satın alabileceksiniz. Keyifli alışverişimizden sonra Zürih’e hareket ve panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü, eski gar, Milli Müze, Zürih Katedrali, Saat Kulesi ile Strasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün                     ZÜRİH – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.  Rehberinizin bildireceği saatte Zürih Havalimanına. Türk Havayolları’nın TK 1910 seferi ile saat 18.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.15’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.