Konaklamalı Macahel Turu Hopa Çıkışlı

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Konaklamalı Macahel Turu Hopa Çıkışlı

, Artvin Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Türkiye
 • Alt Kategori :
  Hafta Sonu Turları, Karadeniz Bölgesi, Karadeniz Turları, Karadeniz Turları Konaklamalı, Karadeniz Yayla Turları, Konaklamalı Yurt İçi Turları, Trekking Turları, Yurtiçi Turları
 • Süre :
  2 Gün
 • Kapasite :
  18
195 TL dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Konaklamalı Macahel Turu Hopa Çıkışlı Kalkış: Artvin Tur Tarihi : Süre : 2 Gün
Talep Gönder
Standard Oda
Dönem
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
28/10/2021-31/12/2021
195 TL
254 TL
163 TL
(0-6) 0 TL
(0-6) 195 TL
(0-6) 195 TL

Fiyata Dahil Olanlar

🟢 Profesyonel  Rehberlik Hizmeti,

🟢 Programda Belirtilen Ulaşım,

🟢 Oda Kahvaltı Konaklama,

🟢 Otelde alınacak Akşam yemeği,

🟢 Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası,

🟢 Laz Tour Bölge Tecrubesi.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

🔴 Öğle Yemekleri,

🔴 Yemeklerde alınacak içecekler,

 

Tur Programı

 Konaklamalı Macahel Turu

 

 

1.Gün : Karadeniz’in İncisi; BORÇKA KARAGÖL Türkiye’nin İlk UNESCO Biyosfer Alanı; MACAHEL 

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 08.00 da Hopa'da bulunan  ofisimiz önünde buluşuyor 690 mt. Yüksekliğindeki Cankurtaran Geçidinden Karadeniz’i fotoğraflıyor Çoruh nehrini takiben 16 yy başlarında Klaskur yaylasından  heyelan sonucu Atanoğlu deresinin önünün kapanması ile oluşmuş 1550 metredeki Tabiat Koruma alanı Borçka Karagöl’e ulaşıyor, Kayın ve Çam ağaçları arasında yürüyüşümüzü tamamlıyor fotoğraf molasının ardından Karagöl’den ayrılıyoruz.

Bu keyifli gezi sonrası Macahel Boğazdan Karagöl ile Camili Köyünü izliyoruz. Türkiye ve Gürcistan'ın Acaristan Özerk Cumhuriyeti'ne yayılan toplam on sekiz köyden oluşan tarihsel bölgenin adıdır Macahel. Bitki örtüsü ve doğal hayatı ile tanınan bölge UNESCO tarafından biyosfer rezervi alanı ilan edilmiş olup ülkemizde bulunan tek yağmur ormanları unvanını taşıyan bölgeyi fotoğraflıyor yeşilin masalsı dünyasına doğru yolculuğumuz Maral Green roof otel yerleşip öğle yemeğininden sonra 1855 yılında tamamı ile ahşaptan yapılmış iç süslemesi ise kökboyaları ile bezenmiş olan ahşap camiyi geziyor, gezdikten sonra  ikinci durağımız son araç noktasından sonra yaklaşık 30 dk bir yürüyüşle varacağımız Maral şelalesi olacaktır..Maral şelalesi 63 mt  Yükseklikten akan Türkiye’nin tek  kırımdan dökülen en yüksek şelalesidir. Fantastik bir doğa içerisinde  şelale manzarasına karşı çayımızı yudumlayacağız. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde...


2. Gün : Sabah otelde alacagımız kahvaltı sonrasında Efeler ve Kayalar Köyüne hareket ediyoruz. Efeler Köyü eski ismi gibi "Eprat - büyük kayalıklar " olan yüksek kayalıkların üzerine kurulmuş muhteşem bir manzaraya sahip olup köy içerisindeki gezimizin ardından Kayalar Köyüne hareket ediyoruz. Maçahel’in ve hava açıksa Karçal Dağları muhteşem görüntüsünü izliyoruz. Ayrıca Tamara, rivayete göre ölmeden önce ülkenin dokuz ayrı yerine dokuz mezar hazırlatmış. Dokuz mezardan birine gömülmüş. Hangisinde olduğu bilinmiyor ve her yöre mezarın kendisinde olduğunu söylüyor. Karçal’ın eteklerinde dolaşmayı seven Tamara’nın  mezarının Eprat’ın kayalıklarında  olduğu söylencelerden biri bizde bölgeyi geziyor ve Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında. Köyün yakınlarında Tamara Köprüsü adında bir de köprü mevcut. köprü ve çevresini dolaşıyoruz ve fotoğraflıyoruz  sonrasında günü tamamlayıp Hopa'ya hareket ediyor, bir başka gezimizde LAZ TOUR ailesi olarak sizleri aramızda görmek dileği ile sizlerden ayrılıyoruz.

Tur Haritası

Ulaşım

MINIBUSLER: 2015 model ve üzeri VW VOLT 17+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 1 adet buzdolabı ,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı. YAYLA MINUBUSLERI: 14 – 16 Kişilik bölgenin kooperatiflerinden kiralanan 2010 model ve üstü araçlardır. MIDIBUSLER: 2015 model ve üzeri ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu , abs , asr, Klima , 1adet monitör , 1 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı OTOBÜSLER: 2015 model ve üzeri MERCEDES 403, Tourismo & Travego 46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı.